Connect with us

Aktuality

Rokujú o linke Piešťany – Berlín. Letenka má stáť 200 eur

Published

on

Reklama

Lietať do hlavného mesta Nemecka, by sa mohlo už od budúceho roka. Pre PNky to potvrdil riaditeľ Letiska Piešťany František Varga. Podľa jeho slov prebiehajú rokovania o zavedení pravidelnej linky.

[singlepic id=16080 w=320 h=240 float=left]„Zatiaľ nie je definitívne potvrdené, či to bude alebo nebude budúci rok,“ informoval F. Varga. Ak sa všetky zainteresované strany dohodnú, lietať z Piešťan do Berlína sa začne v januári alebo februári.

Reklama

„Rozhodnutie malo byť prijaté koncom júla, ale sú tam ešte niektoré nevyjasnené veci. Definitívne to bude vedieť najneskôr počas prvého septembrového týždňa,“ pokračoval riaditeľ letiska a dodal, že sa spolu s partnermi snažia, aby bolo minimálne riziko, že sa linka nenaplní.

Podľa serveru pluska.sk má prepravu zabezpečovať spoločnosť Danube Wings lietadlami ATR-72, ktoré majú kapacitu 70 osôb. Spiatočná letenka bude údajne stáť 200 eur. Server ďalej citoval hovorcu Danube Wings Ľudovíta Tótha, ktorý uviedol, že na rokovania pozvali aj generálneho riaditeľa kúpeľov Klausa Pilza, ale ten sa ich nezúčastnil.

Reklama

„Nemôžeme prevziať zodpovednosť za riadenie biznisu letiska, ani prijímať ich obchodné rozhodnutia a spojené riziká. Je zvláštne, ako každý očakáva, že Kúpele Piešťany ako jediné majú vyvíjať nejaký tlak – ako keby v regióne neboli iné hotely alebo firmy, ktoré by z toho tiež profitovali,“ píše sa v stanovisku Klausa Pilza, ktoré nám poslala hovorkyňa kúpeľov Jana Štefečková Beňačková. Ako ďalej informovala, generálny riaditeľ odpovedal na list predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibora Mikuša a rokovania podporil.

[singlepic id=18167 w=320 h=240 float=right]Akcionármi letiska sú v súčasnosti TTSK, Mesto Piešťany a ministerstvo dopravy. Prevod akcií štátu na samosprávy bol schválený v minulom roku, ale zatiaľ neprebehol. Po valnom zhromaždení, ktoré sa konalo koncom júla, sa akcionári dohodli, že v dohľadnej dobe vyberú investora. Ten má priniesť potrebný kapitál alebo prebrať kontrolu nad celou spoločnosťou. Hospodárska strata Letiska Piešťany dosiala vlani výšku 832 876 eur.

Po uverejnení článku poslali kúpele dodatočné vyjadrenie:

Slovenské liečebné kúpele Piešťany uvítajú každú aktivitu, spojenú s rozvojom piešťanského letiska, z ktorej by malo prospech ako Mesto Piešťany, tak piešťanské letisko a Kúpele Piešťany.

Sú otvorené komunikácii a projektom, týkajúcich sa akýchkoľvek zlepšení lokálnej infraštruktúry a vedia ponúknuť pri ich riešení adekvátnu podporu a pomoc.

Slovenské liečebné kúpele Piešťany sa vždy snažia uskutočňovať aktivity, zamerané na zlepšovanie imidžu a prístupnosti Piešťan.

Text a foto: Martin Palkovič


Populárne články