Connect with us

Aktuality

Zástupcovia hotela Esplanade predstavili zrekonštruované izby, bolo sa naozaj na čo pozerať

Published

on

Reklama
Reklama

Zástupcovia štvorhviezdičkového hotela Danubius Health Spa Resort Esplanade predstavili v stredu 6. apríla na tlačovej konferencii zrekonštruované izby i priestory novej reštaurácie Gallery. Partnerov a novinárov oboznámili s priebehom prác i rôznymi zaujímavosťami obchodná riaditeľa Michaela Kobzová, hotelový riaditeľ Marcel Moravčík a technický riaditeľ Ivan Satina. Rekonštrukcia krátkeho pavilónu B sa týkala dohromady 1840 metrov štvorcových izieb a úpravami prešlo aj 948 metrov štvorcových chodieb. Investičné náklady na renováciu podľa projektu z dielne ateliéru Tursonova a Rajnica i redizajn interiéru, ktorý je dielom architekta Maroša Vargu, boli približne 3 600 000 eur. 

IMG_4061_resize

Rekonštrukcia hotelových izieb nadväzuje na rozsiahle práce týkajúce sa zlepšenia technológií a vynovenia priestorov balneoterapie, ktorá prebiehala pred dvoma rokmi. Hotel Danubius Health Spa Resort Esplanade zaznamenal za uplynulý rok približne 10 percentný nárast slovenskej klientely, zväčša samoplatcov. Celkovo tvoria hostí v prevažnej väčšine Európania, najmä Nemci a domáce obyvateľstvo, pričom približne 50 percent klientov tvoria návštevníci z Izraela a arabských krajín. Zaujímavosťou je, že práve oblasť Saudskej Arábie a jej okolia prepláca svojim občanom celú liečbu aj ubytovanie, pričom navyše dostávajú vreckové 150 eur na deň na bežné výdavky. Veľmi pozitívnym signálom je hlavne návratnosť hotelových hostí, nakoľko takmer 65 percent sa do hotela vracia v priebehu piatich rokov.

IMG_4129_resizeIMG_4100_resize

Reklama

V izbách bola kompletne vymenená celá infraštruktúra, čo znamená, že boli odstránené všetky jestvujúce rozvody, ktoré boli nahradené novými. Rekonštrukcia sa týkala aj zdravotechniky a kompletnej obnovy kúpeľne, pričom vane boli nahradené sprchovými boxami. Veľkou novinkou v hoteli je, že recepcia má priamu online kontrolu a informácie o klimatických podmienkach na nových izbách, pričom môže teplotu aj regulovať. Pre porovnanie takto vyzerali izby pred rekonštrukciou.

IMG_4147_resizeIMG_4136_resize

Rozsiahla rekonštrukcia týkajúca sa spolu až 56-ich izieb prebiehala v hoteli Danubius Health Spa Resort Esplanade od 2. novembra 2015 do 29. februára. Okrem zlepšenia kvality prebehla obnova Gallery Restaurant s kapacitou 180 miest, kde si budú môcť návštevníci vychutnať najrôznejšie gastronomické špeciality.

Personál by mali tvoriť hlavne stávajúci zamestnanci hotela a novinkou má byť aj takzvaný „show cooking“, teda príprava jedla priamo pred klientom. Hostia v hoteli si zase budú môcť užiť nové izby Premium, Premium Plus a tiež Apartmány Premium, v ktorých budú mať zabezpečené nadštandardné služby. Rekonštrukčné práce by mali pokračovať druhou etapou na prelome rokov 2016 a 2017.

IMG_4082_resize

-lt-

Populárne články