Connect with us

Aktuality

Zasnežovanie už vyšlo takmer celé navnivoč, zostali len „fľaky“ snehu

Túto zimu majú problémy takmer všetky lyžiarske strediská nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Bez zasnežovania je problém vôbec spustiť sezónu. Nižšie položené strediská, ako je napríklad Kálnica, Skiland Stará Myjava, či Bezovec, už pre vysoké teploty prišli o takmer všetok sneh, ktorý v decembri pomocou umelého zasnežovania vyrobili.

Published

on

Reklama
Reklama

 

Skiland Stará Myjava vo štvrtok 5. januára 2023

Stredisko Skiland Stará Myjava ešte na Štedrý deň informovalo, že robí všetko pre to, aby v najbližších dňoch mohlo otvoriť lyžiarsku sezónu. Zasnežovanie bežalo, avšak vysoké teploty, ktoré pripomínajú skôr jar, spôsobili, že na zjazdovke zostali len roztiahnuté kopy snehu. Tie robia radosť aspoň deťom na sánkach či boboch.

Podobne je na tom Skicentrum Kálnica. Tu zostal na kope umelý sneh vyrobený delami iba v hornej časti zjazdovky. Spodná časť je blatová, takže tu si na svoje neprídu ani sánkari. Vo štvrtok večer a v noci boli síce zrážky pomerne výdatné, ale plusové teploty spôsobili, že stredisko je stále bez prírodného snehu.

Skicentrum Kálnica 5.1.2023

Bezovec je najvyššie položeným strediskom v blízkosti Piešťan, situácia je tam však rovnaká ako v predošlých prípadoch. Na zjazdovke zostali posledné fliačiky snehu a predpoveď počasia na najbližších 10 dní neveští, že by sa situácia mala nejak zásadne zmeniť.

Reklama

Bezovec 5. januára 2023

-red- Foto: Skiland Stará Myjava, Skicentrum Kálnica, Ski Bezovec

Populárne články