Connect with us

Aktuality

Zákrutu medzi Bankou a Moravanmi už sleduje kamera 

Published

on

Reklama
Reklama

Povestnú bananskú zákrutu, ktorá má aj svoju fanúšikovú stránku na sociálnej sieti, od 22. júna stráži kamera s nočným videním. Systém dodala sponzorsky piešťanská spoločnosť Lombard na podnet obyvateľky obce, na ktorej dome je aj kamera namontovaná.

kameraPodľa informácií v článku na internetovej stránke obce, systém obsahuje aj úložisko dát s kontinuálnym záznamom dopravnej situácie, čo pomôže objasniť príčiny a priebeh dopravných nehôd. „Možnosť vidieť priamy prenos situácie na stránkach obce a iných stránkach, pomôže vodičom dostať priame informácie ohľadne počasia a stavu vozovky ešte pred cestou, čo by malo znížiť nehodovosť v tomto úseku,“ uvádza v texte Katarína Menyhardt, ktorá bola iniciátorkou tohto kroku a kamera je nainštalovaná na jej nehnuteľnosti.

Ostrá zákruta na konci obce smerom na Moravany býva častým dejiskom nehôd, pri ktorých autá končia v poli a majú zväčša niekoľko spoločných menovateľov: neskúsených vodičov, neprimeranú rýchlosť alebo nedostatočnú pozornosť pri riadení auta. Aj dnes buďte pri prejazde touto cestou opatrní, lebo ako znie komentár časovej osi Bananska „Curva Grande“ fanpage: „Som mokrá! Dávajta pozor!“

-ad-, Zdroj: www. obecbanka.sk, FB,  foto: V. Vrábel,  Katarína Menyhardt

Reklama

 

Populárne články