Connect with us

Aktuality

Základné školy prijali vyše dvesto prvákov

Published

on

Reklama
Reklama

Na päť základný škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta bude od septembra chodiť 204 prvákov. Cirkevná škola sv. Márie Goretti ich prijala 24. Spolu 39 detí, ktoré v tomto roku dosiahnu vek šesť rokov, má odloženú dochádzku.

[singlepic id=25592 w=320 h=240 float=left]Zápis sa uskutočnil v rovnakom termíne na všetkých školách – 10. a 11. februára. Učiteľky sa s terajšími škôlkármi rozprávali a aj na základe výtvarného vyjadrenie preverovali ich psychické, fyzické a sociálne schopnosti. Deti kreslili napríklad postavy alebo geometrické tvary. Odpovedali na otázky, či sa dokážu sami obliecť alebo či sa už do školy tešia. Aj podľa toho pedagógovia posudzovali ich psychickú, telesnú a sociálnu vyspelosť.

Najviac budúcich školákov prihlásili rodičia na Základnú školu na Brezovej ulici. Na zápis tam prišlo 93 detí, ale prijali iba 86. Podľa počtu zapísaných detí nasledujú ZŠ na Mojmírovej (49 prvákov) a Holubyho ulici (37), ZŠ M. R. Štefánika (19) a ZŠ F. E. Scherera (13). Paradoxne práve základná škola, o ktorú je najmenší záujem, dosahuje v posledných rokoch v celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníkov najlepšie výsledky spomedzi piešťanských škôl.

[nggallery id=1421]

Reklama

Autor: mp Foto: th

Populárne články