Connect with us

Aktuality

Záhradnícka škola mala deň otvorených dverí

Published

on

Reklama
Reklama

Stredná odborná škola záhradnícka aj ďalšie piešťanské inštitúcie, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja, fungovali 4. októbra v špeciálnom režime. Pripomínali si deň, ktorý je spolu s erbom, vlajkou, insígniami a hymnou symbolom krajskej samosprávy.

[singlepic id=35779 w=520 h=340 float=center]

„Deň otvorených dverí na našej škole sa koná pri príležitosti Dňa Trnavského samosprávneho kraja, ktorý je vždy v prvý štvrtok v októbri. My sme tento deň poňali ako deň zdravia a výživy,“ vysvetlila riaditeľka Eva Stručková.

Žiakov základných škôl, ale aj širokú verejnosť vďaka tomu čakali 4. októbra na záhradníckej škole domáce nátierky, ovocné šťavy aj bylinkové čaje. Okrem toho sa tam uskutočnili prednášky na rôzne témy a nechýbal ani pohyb. „V telocvični sú pripravené športové aktivity,“ doplnila riaditeľka.

Reklama

Okrem toho sa v tento deň na Strednej odbornej škole záhradníckej uskutočnilo národné kolo súťaže Mladý záhradkár. Žiaci základných škôl z celého Slovenska súťažia v poznávaní rastlín a v teoretických vedomostiach z prírodovedy.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články