Úvod Aktuality Turistickú trasu z Havrana skrížil plot so zákazom vstupu

Turistickú trasu z Havrana skrížil plot so zákazom vstupu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Po červenej turistickej značke z Havrana smerom na Hlohovec neprejdete. Necelých 30 minút chôdze a v ceste stojí brána s nápisom: Strážený objekt Full House comics. Zákaz vstupu!

[singlepic id=35796 w=520 h=340 float=center]
Bez veľkej obchádzky plota a opätovného hľadania červenej značky sa turisti nedostanú ani na Ovčiu skalu 에디우스 9 다운로드. Tá je podľa rozcestníka z Havrana vzdialená 3:15 h.
Na problém nás upozornil čitateľ, ktorý si všimol, že na oplotenom pozemku prebiehajú aj stavebné práce 미국에서 한국방송 다운로드. Plot zatiaľ nie je dokončený, okolo neho však už stojí spevnená štrková cesta a pod ňou na niektorých miestach odvodňovacie kanály. Na pozemku sú tiež betónové základy a prebehli tam úpravy terénu Sketch-Up Pro8.
Oplotené pozemky patria do katastra obce Šalgovce. Starosta Tibor Púček sa však k výstavbe na týchto miestach nevedel vyjadriť: „Žiadosť o stavebné povolenie ohľadom oplotenia alebo komunikácie som nedostal 윈도우 라이브메일 2012 다운로드. Ak to oplotenie nespĺňa podmienku, že musí byť riešené stavebným konaním, tak staviteľ neporušil zákon.“
REKLAMA

Podľa platnej legislatívy však oplotenie podlieha aspoň ohlasovacej povinnosti freemind. K umiestneniu stavby na lesných pozemkoch dáva záväzné stanovisko príslušný lesný úrad. Podľa mapy sú súčasťou oploteného územia okrem ornej pôdy aj pozemky vedené v katastri ako lesné gta5 Thanos mode download. Prednosta Obvodného lesného úradu v Nitre na naše otázky zatiaľ neodpovedal. Urobí tak až na základe žiadosti zaslanej podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám 넷마블 모두의쿠키 다운로드.
Podľa podpredsedu Klubu slovenských turistov Mareka Heinricha zákon o lesoch zakotvuje právo vstupu do lesa. „Toto právo je možné obmedziť iba v lesoch špeciálneho určenia (najmä vojenských lesoch) a v ktoromkoľvek lese z bezpečnostných dôvodov Free gospel choir mp3. Akékoľvek iné obmedzenie vstupu do lesa je nezákonné.“
Z pohľadu zákona je podľa neho možné riešiť oplotenie turistickej značky ako priestupok Hanshow 2010 free download. „V prípade väčšieho rozsahu ako trestný čin poškodzovania cudzej veci. Podľa súčasnej právnej úpravy turistický chodník sa nechápe ako vecné bremeno, preto súkromnoprávna ochrana tu možná nie je. Klub slovenských turistov sa formou diskusie s ministerstvom životného prostredia snaží o to, aby na turistické chodníky bolo zriadené zákonné vecné bremeno,“ uviedol Marek Heinrich.
[nggallery id=1976]
Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
REKLAMA