Connect with us

Aktuality

Začiatok opravy prieťahu cez Piešťany zatiaľ neznámy

Published

on

Reklama

Termín avizovanej rekonštrukcie trojkilometrového úsek cesty I/61, ktorý je hlavným ťahom cez Piešťany, zatiaľ nepozná ani Slovenská správa ciest (SSC).

[singlepic id=24549 w=320 h=240 float=left]Jej predstavitelia podľa informácií z ministerstva dopravy podpísali 22. decembra zmluvu na obnovu takmer 150 km ciest 1. triedy v trnavskom a nitrianskom kraji. Hodnota zákazky je spolu 27,9 milióna eur. „Podľa zmluvy má dodávateľ desať dní na prevzatie staveniska a na dokončenie diela 14 mesiacov od rozbehnutia výstavby,“ píše sa v tlačovej správe ministerstva zverejnenej v deň podpisu.

Reklama

Začiatok rekonštrukcie piešťanského úseku nevedela konkretizovať vedúca organizačno-správneho odboru SSC Iveta Fedorová ani mesiac po uzatvorení zmluvy: „Harmonogram prác predložený v ponuke zhotoviteľa bude upresnený po odovzdaní stavby na základe rokovaní s krajským úradom, políciou, dodávateľom a zhotoviteľom.“ Až potom požiada staviteľ o uzávierky ciest a obmedzenia dopravy.

Prieťah mestom Piešťany má podľa plánov dostať nový povrch na kilometroch 79,9 až 83,134, čo je približne od sídliska Adam Trajan až po cintorín na Žilinskej. Náklady na rekonštrukciu tohto úseku vyčíslila Iveta Fedorová na 553 tisíc eur.

Reklama

Text a foto: Martin Palkovič Mapa: minv.sk

Populárne články