Connect with us

Aktuality

Za tmy "vyzuli" gumy z návesu. Policajti ich chytili priamo pri čine

Published

on

Reklama
Reklama

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky, trnavskí a zavarskí policajti zadržali spoločne 4 mužov pri krádeži pneumatík. Policajné operačné stredisko prijalo v noci oznámenie o podozrivom konaní osôb medzi obcami Zavar a Trnava, v časti zvané Prílohy. Prví na miesto dorazili policajti zo Zavara.

Tých sa snažil jeden z mužov ešte presvedčiť, že robí na požičanom aute prepravu a má len prestávku. Vzápätí na miesto dorazili ďalšie 2 hliadky, policajti PMJ a Trnavy. Muž sa nakoniec policajtom priznal a na miestu činu, aj napriek snahe o útek, zadržali dve osoby.
Štvrtý muž sa po výsluchoch kamarátov ku skutku priznal. V noci, krátko po 03.05 h ráno doslova „vyzuli“ náves zn. Kogel, ktorému demontovali z prednej nápravy 2 pneumatiky. Tie policajti našli a zaistili v dodávke, kde sa nachádzalo aj pracovné náradie a palety. Majiteľ pri kontrole návesu zistil, že mal navyše rozrezanú plachtu, a z ložného priestoru mu chýbajú aj dve rozperné hliníkové zábrany. Škody si vyčíslil takmer na 1800 eur.
Poverený policajt zo Zavara začal vo veci trestné stíhanie pre prečin krádeže spolupáchateľstvom, z ktorého obvinil dvoch 20 ročných mladých mužov, 46 ročného muža z okr. Trnava a 38 ročného muža z okr. Senec. Policajti jedného z mužov, pre vydaný zatykač, eskortovali rovno do výkonu trestu. Na ďalšieho, ktorý už bol v minulosti súdne trestaný, polícia spracovala návrh na jeho väzobné stíhanie a najmladší dvaja boli, po potrebných úkonoch, prepustení na slobodu.
V zmysle zákona im môže hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky.
TS KR PZ v Trnave

Populárne články