Connect with us

Aktuality

Covid opatrenia porušilo v kraji 190 osôb. Drvivá väčšina nerešpektovala zákaz vychádzania

Published

on

Reklama
Reklama

Za účelom dodržiavania pandemických opatrení skontrolovali policajti v Trnavskom kraji počas siedmych dní stovky osôb. Od 3. do 9. decembra zistili policajti celkom 190 priestupkov, 109 osôb odišlo po kontrole s pokutou, a viac ako 40 % z nich vybavili policajti, za menej závažné priestupky, napomenutím.
Celkovo sa 181 zo zistených priestupkov týkalo porušenia zákazu vychádzania, osem neprekrytia horných dýchacích ciest a jedna osoba porušila stanovenú domácu karanténu.

Cez víkend zasahovali policajti v nákupnom centre v Trnave

V poobedných hodinách vošli do priestorov dvaja muži, ktorí nerešpektovali pandemické opatrenia a v interiéri odmietli použiť povinné respirátory. Policajti ich upozornili, no aj napriek tomu prístup nezmenili. Policajná hliadka s nimi spísala záznam a obe osoby oznámili na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, kde im môže byť uložená v správnom konaní pokuta až do výšky 1659 eur.
 

Mladíci sa zľakli policajtov

Policajti PMJ si počas nočnej služby všimli, pri križovatke ulíc Zelenečská a Fraňa Kráľa v Trnave, dve podozrivé osoby. Tie sa potom, ako zbadali policajnú hliadku, dali na útek. Policajti mladých mužov do pár minút obmedzili na osobnej slobode. Jeden z mladíkov s hliadkou nespolupracoval a policajti museli na jeho spacifikovanie použiť donucovacie prostriedky a osobe nasadili putá. Na miesto incidentu sa pristavil aj ich kamarát. Aj túto osobu spolu s dvojicou policajti predviedli za účelom zistenia totožnosti na policajné oddelenie. Policajtom na stanici povedali, že sa hliadky zľakli, pretože boli vonku aj napriek nočnému zákazu vychádzania. Policajti mužom uložili, za porušenie pandemických opatrení, blokové pokuty a osoby boli po potrebných úkonoch prepustené.
TS KR PZ v Trnave Ilustr. foto

Reklama

Populárne články