Úvod Aktuality Za prvý polrok na cestách kraja zahynulo 17 ľudí

Za prvý polrok na cestách kraja zahynulo 17 ľudí

REKLAMA

Policajti vyhodnotili prvý polrok na cestách Trnavského kraja. Počas neho došlo k 730 nehodám, pri ktorých zomrelo 17 ľudí. Zranených bolo takmer 400 osôb.

V údaji o počte nehôd nie sú zahrnuté škodové udalosti, ktoré boli riešené ako poistné. Najviac, 201 nehôd, bolo v okrese Trnava, pričom vo všetkých okresoch, okrem Dunajskej Stredy, došlo k nárastu v ich počte.

REKLAMA
Participativny rozpocet 1

V celom kraji zomrelo na cestách 17 ľudí, je to o dvoch viac ako vlani. Najviac ľudí zahynulo v okrese Trnava. V piešťanskom okrese zomrel pri nehode v prvom polroku 2019 jeden človek. V Hlohovci smrteľnú nehodu nemali.

„Pozitívne hodnotíme pokles v počte ťažko zranených osôb o 9. Celkom 36 ľudí utrpelo vážne zranenia, pričom hranica medzi ťažkým zranením a usmrtením môže byť niekedy veľmi krehká. Významný pokles v tomto ukazovateli sme zaznamenali v okrese Dunajská Streda. Ľahké zranenia utrpelo celkom 358 ľudí, o 50 viac ako v minulom roku,“ hovorí Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trnave.

V čom však výrazne vodiči vynikajú, je alkohol za volantom. V 89 prípadoch, teda asi pri každej ôsmej nehode, asistoval alkohol, čo je o 10 viac ako vlani. Najčastejšie si vodiči vypili a spôsobili nehodu v okresoch Trnava, Dunajská Streda a Galanta. O päť vodičov viac si náladu alkoholom vylepšilo aj v okrese Skalica.

Špecifickou kategóriou sú chodci, najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky. Približne každý týždeň sa stala jedna nehoda s chodcom, takmer polovica z nich sa odohrala na priechodoch. Len 4 nehody s chodcami sa zaobišli bez zranení.

Viac informácií spracovala polícia do videa.

-red-

REKLAMA