Connect with us

Aktuality

Za plagáty mimo vyhradených plôch sú pokuty a organizátori ich musia odstrániť

Published

on

Reklama

Organizátori, ktorí informujú o svojom podujatí, majú možnosť využiť výlepové plochy, ktoré spravuje mestské kultúrne stredisko. Ak plagátmi polepia zastávky, smetné koše, ploty, stĺpy verejného osvetlenia alebo iné plochy bez súhlasu majiteľa či správcu, hrozia im pokuty. Ak sú ochotní spolupracovať s políciou, zaplatia menej a plagáty musia aj tak na svoje náklady odstrániť. Nedávno takto „ozdobili“ zastávku na Teplickej aktívni mladíci, ktorí propagovali open air festival v Trenčíne. Prípad už rieši piešťanská mestská polícia.

14012392_10206856045707912_624517306_o

Reklama

Hoci lepičov plagátov zachytila kamera, podľa záznamu ich policajti neidentifikovali. Preto kontaktovali organizátora podujatia, ktorý priznal, že vinníkov pozná. „V zmysle priestupkového zákona ich môžeme postihnúť blokovou pokutou,“ informoval náčelník Mestskej polície v Piešťanoch Marcel Mihalik. Zároveň organizátorovi polícia uložila povinnosť odstrániť plagáty zo zastávky na svoje náklady. „Vo väčšine prípadov sa nám darí odhaľovať fyzické osoby, ktoré to lepia, zavoláme organizátora a väčšinou nám povie, kto to bol a musí plagáty na svoje náklady odstrániť,“ potvrdil náčelník.  Ak by organizátor nespolupracoval, môže totiž namiesto blokovej pokuty do 30 eur očakávať postih až do výšky 6600 eur v rámci správneho konania.

14012404_10206856045147898_157658_oPostup pri vylepovaní plagátov v meste určuje VZN č. 3/2004, ktoré je záväzné pre fyzické aj právnické osoby. Na výlep sú určené plochy, ktoré spravuje Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany a za vylepenie plagátu vyberá poplatok. Od poplatku sú oslobodené charitatívne, humanitárne podujatia, či aktivity na ochranu životného prostredia, prírody a zdravia ľudu a plagáty, ktoré informujú o podujatiach, ktorých spoluorganizátorom je mesto Piešťany.

Reklama

-ad-, foto: čitateľ

Populárne články