Connect with us

Aktuality

Za cigarety ponúknu jablká

Published

on

Reklama

Dnes sa začal Týždeň boja proti rakovine. Jeho témou je fajčenie. Už v piatok 21. októbra si aj v centre Piešťan môžete vymeniť cigaretu za jablko.

[singlepic id=21129 w=320 h=240 float=left]Kampaň bude počas celého týždňa zameraná na jeden z najrozšírenejších karcinogénnych vplyvov – fajčenie. Aktivity Ligy proti rakovine smerujú najmä k ochrane detí a mladých ľudí. Napriek tomu, že sa o škodlivosti fajčenia hovorí čoraz častejšie, len málo sa spomína vplyv na ľudí v bezprostrednom okolí fajčiara. Zlozvyk člena ich rodiny im zhoršuje životné podmienky a ohrozuje zdravie.

Reklama

Heslom kampane je: „Neodfajčite im deststvo!“ Sprievodný plagát znázorňuje plyšového maca, ktorého polovicu tela tvoria vyhorené cigarety. Cieľom je apelovať na rodičov, aby si uvedomili vplyv svojho zlozvyku na deti. Je totiž dokázané, že ak rodič fajčí, dieťa sa stáva už útlom veku pasívnym fajčiarom a neskôr získava nesprávne návyky, keď samo začne fajčiť. Vek kedy deti vyskúšajú prvú cigaretu sa pritom neustále posúva a čoraz častejšie fajčia dievčatá. Ďalšou cieľovou skupinou kampane sú mladí ľudia, ktorí budú onedlho rodičmi.

[singlepic id=11286 w=320 h=240 float=right]Koordinátor kampane v Piešťanoch Alojz Michna povedal, že na Nitrianskej ulici pred Auparkom bude počas celého týždňa informačný stánok. „Tam budeme rozdávať rôzne letáky o prevencii onkologických chorôb. V piatok k nim pridáme aj jablká.“ Heslo jablko za cigarety, ktorým sa kampaň propaguje, netreba podľa Alojza Michnu brať doslova. „Je to len symbolické, jablko dostane každý a nemusí nám za to nechať cigarety. Jablko má byť symbolom boja proti fajčeniu.“

Reklama

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=vYBWichrMsI[/youtube]

(mp)

Populárne články