Connect with us

Aktuality

Sochy antických bohov sú už na druhom mieste

Published

on

Reklama

Do konca súťaže, v ktorej môže verejnosť rozhodnúť o tom, komu dá Nadácia VÚB 50 tisíc eur, zostávajú ešte dva týždne. Šancu na obnovu majú aj štyri sochy, ktoré stoja pred hotelom Thermia Palace a predstavujú bohov gréckej a rímskej mytológie – bohyňu úrody Ceres, bohyňu jari a kvetov Flóru, okrídleného posla bohov Merkura a bohyňu múdrosti, stratégie a vojny Athénu.

[singlepic id=20913 w=320 h=240 float=right]Nadácia VÚB dnes zverejnila priebežné výsledky hlasovania Poklady môjho srdca. Jedna z ôsmich sôch alebo súsoší, ktoré boli do súťaže prihlásené, dostane prostriedky na obnovu. O víťazovi rozhoduje verejnosť do 31. októbra. Piešťany sú so sochami antických bohov v súčasnosti druhé s počtom hlasov 924. Na to aby predbehli Veľké Vozokany stačí pár desiatok hlasov.

Reklama

[singlepic id=20912 w=320 h=240 float=left]Keďže podmienky súťaže akceptujú iba jedinečnú IP adresu, Slovenské liečebné kúpele Piešťany vyzývajú, aby každý kto chce pomôcť, hlasoval zo súkromného počítača, na adrese www.vub.sk/sochy. Pomôcť môže aj zdieľanie na Facebooku, o súťaži sa prostredníctvom sociálnej siete dozvie viac ľudí.

Minulý rok zvíťazila Trnava, ktorá sa počas posledných dní vyšvihla z posledného na prvé miesto a získala financie na opravu historických hodín na Katedrále sv. Jána Krstiteľa.

Reklama

Priebežné výsledky hlasovania:

Veľké Vozokany s pamätníkom protitureckých bojov – 1072 hlasov

Piešťany so sochami antických bohov – 924 hlasov,

Námestovo so sochou P. O. Hviezdoslava – 625 hlasov,

Martin s alegorickými sochami pred Divadlom SNP – 525 hlasov,

Madunice so sochou Jána Hollého – 497 hlasov,

Predmier s pamätníkom M. R. Štefánika – 486 hlasov,

Očová s pomníkom Mateja Bela – 472 hlasov,

Mošovce s pomníkom Jána Kollára – 165 hlasov.

(mp)

Populárne články