Connect with us

Aktuality

Z vraždy vo Vrbovom obvinení dvaja páchatelia, jeden je ešte dieťa

Published

on

Reklama
Reklama

Správa o smrti mladého 23-ročného Vrbovčana Mareka, ktorý podľahol v noci zo štvrtka na piatok 11. septembra zraneniam hlavy, otriasla verejnosťou. Podľa viacerých slovenských médií má byť vrahom jeho kamarát Róbert, ktorý ho opitý tak dokopal, že mu už ani záchranári nemohli pomôcť. Policajti ho krátko po čine zadržali, o jeho väzbe sa ale zatiaľ nerozhodlo. Posledné správy z polície ukázali, že páchatelia boli dvaja a jeden z nich ešte nemá ani občiansky…

Ako uvádza krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, polícia vyšetruje prípad vo Vrbovom ako obzvlášť závažný zločin vraždy spáchaný formou spolupáchateľstva: „Z vraždy je podozrivý 34-ročný muž z Vrbového, ktorý mal spolu s maloletou osobou fyzicky napadnúť 23-ročného muža. Incident sa stal v piatok, 11. 9. o 02.00 h ráno na Ulici Slovanskej vo Vrbovom.“ Pri útoku utrpel Marek zranenia hlavy, ktorým pri prevoze do piešťanskej nemocnice podľahol.

„Polícia o niekoľko hodín zadržala podozrivého muža a policajti mu dychovou skúškou namerali 1,21 promile alkoholu v dychu. Vyšetrovateľ ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy a spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Druhú osobu polícia vypočula a vzhľadom na jej vek, je trestné stíhanie neprípustné,“ pokračuje hovorkyňa a dopĺňa, že o mužovom vzatí do väzby sa stále rozhoduje.

V prípade dokázania viny hrozí Vrbovčanovi 15 až 20 rokov väzenia. O tom, čo sa stane s mladým spolupáchateľom, zatiaľ policajti nechcú hovoriť. „Aj napriek závažnosti prípadu sa polícia k osobe maloletého nebude bližšie vyjadrovať,“ píše v tlačovej správe Mária Linkešová.

Reklama

Zdroj: Tlačová správa KRPZ

Populárne články