Connect with us

Aktuality

Z dozornej rady TAVOS-u odvolali Miloša Tamajku aj primátorku Vrbového

Published

on

Reklama

Počas mimoriadneho valného zhromaždenia Trnavskej vodárenskej spoločnosti, ktoré sa konalo v pondelok 23. mája v Maduniciach, akcionári z radov zástupcovia obcí kraja z dozornej rady odvolali, údajne kvôli strate dôvery, dvoch členov dozornej rady – primátora Piešťan Miloša Tamajku a primátorku Vrbového Emu Maggiovú. Obce počas hlasovania podporili návrh väčšinového akcionára mesta Trnava a prvého muža radnice Petra Bročku. Ten odvolanie už v minulosti avizoval. Na uvoľnené posty boli následne zvolení starosta obce Bučany Šebastian Lančarič a starosta Veľkých Kostolian Gilbert Liška. Druhý najväčší akcionár TAVOS-u, ktorým sú práve Piešťany, tak stratil v dozornej rade svojho zástupcu.

IMG_7521_resize_resize

Reklama

Miloša Tamajku zvolili za predsedu dozornej rady TAVOSu a.s.v júni minulého roka, tiež na mimoriadnom valnom zhromaždení.   Piešťany ako druhý najväčší akcionár, po jeho odvolaní v súčasnosti nemá v riadiacich orgánoch Trnavskej vodárenskej spoločnosti svojho zástupcu. Odvolaná bola aj ďalšia členka dozornej rady, primátorka mesta Vrbové, Ema Maggiová.

O vyjadrenie k možnej účasti Piešťan na riadení TAVOSu sme požiadali oboch zástupcov najväčších akcionárov – primátora Trnavy Petra Bročku a primátora Piešťan Miloša Tamajku. Ich odpovede prinesieme v ďalšom článku.

Reklama

-lt/Foto: archív-

Populárne články