Connect with us

Aktuality

Z bývalej Tvorby bude Lidl

Published

on

Reklama

Dohady o výstavbe nákupného centra na Bratislavskej ceste sú potvrdené. Stavebný úrad vydal územné rozhodnutie pre spoločnosť Lidl v. o. s. Bratislava. Informoval o tom hovorca radnice Tibor Hlobeň.

MP 06-16-14 111079

Reklama

V areáli bývalého výrobného družstva začali búracie práce. Z niektorých budov je už iba sutina, ktorú budú v najbližších dňoch z miesta odvážať. Kedy tam vyrastie nové nákupné centrum, nie je zatiaľ jasné.

„Územné rozhodnutie bolo v prospech spoločnosti Lidl v.o.s. Bratislava vydané 27. januára, stavebné povolenie vydané nie je,“ uviedol hovorca radnice.

Reklama

Potvrdil tak dohady, že v areáli bývalej Tvorby má vyrásť ďalšia pobočka obchodnej siete Lidl. Hovorca tejto spoločnosti Tomáš Bezák výstavbu pripustil už začiatkom februára: „V meste Piešťany máme v objekte OD Prior umiestnenú predajňu potravín Lidl, pričom v budúcnosti plánujeme v Piešťanoch vybudovať ďalšiu predajňu.“

Z rozhodnutia o umiestnení stavby vyplýva, že na obchodné centrum sa premení bývalá kamenárska dielňa. Budova bude jednopodlažná, s obdĺžnikovým pôdorysom, s pultovou strechou. Stáť má na ploche 2 000 m2. V blízkosti budú parkovacie miesta a vnútroareálové komunikácie.

REKLAMA

heaven rest

Súčasťou projektu má byť aj nová svetelná križovatka s rampou pre peších. Vyplýva to z dokumentov zverejnených na portáli ministerstva životného prostredia. Podľa informácií z odboru dopravy Okresného úradu Piešťany, sa k tejto stavbe musí vyjadriť okresný úrad v sídle kraja, nakoľko Bratislavská cesta je cestou I. triedy. Okresný úrad Trnava koordinoval svoje pripomienky s Krajským dopravným inšpektorátom a na základe ich požiadaviek bola projektová dokumentácia upravená.

Lidl tento rok oslávi 10. výročie pôsobenia na Slovenskom trhu. Má tu viac než 120 predajní. Tú piešťanskú chcela spoločnosť pôvodne postaviť pri obchodnom dome Prior, ale nakoniec ju umiestnila v jeho interiéri. Už vtedy bol jednou z vytypovaných lokalít areál bývalej Tvorby.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články