Connect with us

Aktuality

Vyšlo nové číslo Radnica informuje, obsah po prvý raz spolutvorila aj redakčná rada

Published

on

Reklama
Reklama

Úvodné tohtoročné vydanie mestského spravodajcu Radnica informuje vyšlo po prvý raz už v spolupráci s novou redakčnou radou. Jej vytvorenie iniciovali poslanci mestského zastupiteľstva v minulom roku, a tak po niekoľkých mesiacoch prípravy a schválení štatútu tak od nového roku pracuje na obsahu aj sedemčlenná rada na čele s primátorom. Členovia do januárového čísla prispeli tiež niekoľkými článkami.

radnica informuje č. 1-2016-page-001Zodpovednou redaktorkou Radnice je stále hovorkyňa úradu Eva Bereczová. V novovytvorenej redakčnej rade sedia títo členovia: Miloš Tamajka za Mesto Piešťany,  poslanec  Andrej Klapica (KDH), zástupkyňa mládežníckych organizácií Adela Müllerová, nezávislá žurnalistka Iveta Pospíšilová, Jiří Rais zo Seniorského parlamentu, Ján Šicko za Radu seniorov a poslanec Peter Tremboš (nezávislý – Klub Spoločne pre Piešťany). V rade podľa štatútu, ktorí schválili poslanci, pracujú dobrovoľne bez nároku na odmenu. Januárové číslo mestského spravodajcu distribuoval úrad do schránok koncom mesiaca. Ak ste ho do dnešného dňa nedostali, môžete distribúciu reklamovať na mailovej adrese: eva.bereczova@piestany.sk,  vyzdvihnúť si noviny v tlačenej podobe v schránke na Námestí SNP alebo stiahnuť v internetovej verzii tu.

 

Radnica informuje 1/2016 má štyri strany obsahu, hneď na prvej nájdu čitatelia Editoriál primátora Miloša Tamajku, v ktorom uvádza aj odpočet svojho roku vo funkcii, ďalej termíny pre daňovníkov ale tiež informáciu o zasadnutiach Mestského zastupiteľstva (tu došlo po uzávierke k zmene vo februári, kde sa posunulo na 18.2.). Na strane dva opäť vyzýva hovorkyňa mesta Eva Bereczová Piešťancov, aby bojovali za detské ihrisko od firmy Lidl, miesto dostali aj pozvánky na stretnutie občanov s primátorom v piatok 5. februára či s členmi mestského zastupiteľstva v poslaneckej kancelárii. K členom klubu Spoločne pre Piešťany pridali aj ďalší poslanci a poslanecká kancelária tak bude otvorená nielen v stredu ale aj v iné dni podľa zverejneného rozpisu.
radnica informuje č. 1-2016-page-002

Reklama

Dozviete sa tiež, že Piešťancov je z roka na rok menej a k 1. januáru 2016 mesto eviduje spolu 28 486 obyvateľov.  Ďalšou informáciou sú úradné hodiny Klientskeho centra MsÚ.

Na tretej strane dostali priestor aj členovia redakčnej rady. Svojimi článkami tak prispeli  Peter Tremboš, ktorý sa v príspevku Pripravujú plán rozvoja mesta venuje tvorbe Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Piešťany na roku 2015 -2025, ďalej Adela Müllerová, zasa vo svojom článku Aký bol Nový rok v Piešťanoch? hodnotí atmosféru Silvestra, ale apeluje aj na účastníkov, aby po sebe upratali.radnica informuje č. 1-2016-page-003

Jiří Rais je autorom článku Novinky v našich/vašich novinách, kde si zaspomínal na históriu vzniku mestského spravodajcu, ale informoval aj o pripravovaných novotách pri jeho tvorbe.

Do obsahu sa dostal aj zápisník Z činnosti mestskej polície od zástupcu náčelníka MsP Petra Gogola, informácia o Poradovníku na nájomné byty poďakovanie klientov ZSS DOMUM. 

radnica informuje č. 1-2016-page-004

 

Posledná strana Radnice patrí životu v meste, dominuje jej Kultúrny kalendár na mesiac Február, v ktorom sú aktuálne informácie o kultúrnych, ale aj spoločenských a športových podujatiach, organizovaných nielen mestskými organizáciami. Obyvatelia sa tiež dozvedia, termíny oceňovania osobností Cenou primátora v oblasti kultúrnej, sociálnej alebo enviromentálnej, ďalej titulom Športovec roka 2015 a Pedagógov, na ktorých sa nezabúda.

 

-ad-, Zdroj: www.piestany.sk

 

Populárne články