Úvod Aktuality Vyšetrovatelia opäť obvinili ľudí v kauze piešťanského CT

Vyšetrovatelia opäť obvinili ľudí v kauze piešťanského CT

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Kauza predraženého CT prístroja z roku 2012 má ďalšie pokračovanie, vyšetrovateľka Národnej kriminálnej agentúry z protikorupčnej jednotky totiž opäť vzniesla obvinenia voči deviatim osobám 젠 메이트 다운로드. Medzi nimi má figurovať bývalá riaditeľka Mária Domčeková, člen správnej rady Nemocnice Alexandra Wintera a raper Michal „EGO“ Straka, ale aj ďalší členovia dozornej a správnej rady, ako aj zástupkyňa agentúry zastrešujúcej sporný tender website. Obvinenia už raz boli vznesené v septembri roku 2015, ale Generálna prokuratúra Slovenskej republiky ich o niekoľko mesiacov zrušila, pretože bol porušený zákon v neprospech obvinených 1987 free download. Informácie priniesol v utorok 24. októbra webový portál Trend.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Kvôli prípadu predraženého CT už zo svojich funkcií odstúpil predseda parlamentu Pavol Paška, ktorého médiá spájali s dodávateľskou firmou predraženého prístroja – Medical Group, ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská a aj podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, ktorá v čase verejného obstarávania pôsobila ako predsedníčka dozornej rady nemocnice 윈도우 10 아이튠즈 다운로드. Rozdiel v sume, za ktorú mala nemocnica CT kúpiť a jeho vtedajšej trhovej ceny, sa pohyboval vo výške 600 000 eur. Medzi deviatimi obvinenými má figurovať aj Katarína Hreusová, ktorá za firmu EuroDotácie organizovala problémový tender 멜론 차트 top 100 다운로드.

Jedným z hlavných pochybení je nedostatočné ustálenie výšky hroziacej škody a to vzhľadom na nepoužiteľnosť znaleckého posudku usim. Uvedené rozhodnutie však nevylučuje, že po doplnení dokazovania a po odstránení pochybení, ktoré prvý námestník generálneho prokurátora svojím rozhodnutím vyčítal, príde opätovne k vzneseniu obvinenia 유니클로 화면보호기 다운로드. Vo veci sa naďalej koná a je vedené trestné stíhanie,“ uviedla v apríli 2016 hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová.

„Myslím si, že kauza predraženého CT prístroja nie je prešetrená dostatočne a myslím si, že to ani nebude prešetrené Nero BurningRom 7 download. Celá kauza spustila určité zmeny v zdravotníctve a to treba vnímať pozitívne,“ vyjadrila sa zdravotná sestra Magdaléna Kovačovičová pri uvedení nového CT prístroja do prevádzky Sudden Strike 2.

Nemocnica Alexandra Wintera má od septembra konečne nový CT prístroj, pričom jeho obstarávacia cena dosiahla 626 000 eur s DPH. Pre porovnanie, CT prístroj, kvôli ktorému vznikla kauza v rezorte zdravotníctva, malo stáť 1 595 890 eur 새벽 기도 음악 다운로드.

-lt/Zdroj: trend.sk, teraz.sk, GEnerálna prokuratúra SR/Foto: archív-

REKLAMA