Connect with us

Aktuality

Vyhodnotenie dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji za uplynulý rok

Published

on

Reklama

Z vyše 1 300 dopravných nehôd v Trnavskom kraji sa ich 143 stalo v piešťanskom okrese. Hovorí o tom policajná štatistika za rok 2012.

[singlepic id=34264 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Počet nehôd v okolí Piešťan medziročne klesol o 53. O život prišli tri osoby, čo je o osem menej ako v roku 2011. V celom kraji zomrelo na cestách 49 ľudí, najviac v okrese Dunajská Streda.

Reklama

V južných okresoch prichytili policajti po dopravných nehodách najviac vodičov s alkoholom v krvi, v Galante až 38, zatiaľčo v Piešťanoch 15.

Drvivú väčšinu nehôd majú na svedomí vodiči motorových vozidiel. Menej často sú na vine cyklisti a chodci. Hlavnými príčinami bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť jazdy, nesprávna jazda cez križovatku, porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky.

REKLAMA

Z hľadiska miesta sa stalo najviac nehôd v obciach. Štatisticky najnebezpečnejším dňom je piatok.

„Polícia prijala súbor opatrení, ktorými sa neustále snažíme znižovať počet dopravných nehôd a ich následky. Apelujeme na vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky, teda aj chodcov a cyklistov, aby dodržiavali zákon o cestnej premávke a správali sa zodpovedne jednak voči sebe a tiež voči ostatným. Stále platí, že cestná premávka je odvetvie našej spoločnosti, v ktorom zomiera najviac ľudí. Všetci preto musíme prispieť k tomu, aby sme sa z ciest vrátili živí a zdraví ku svojim rodinám,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Zdroj: KR PZ

Populárne články