Úvod Aktuality Vyberte projekt, župa ho zaplatí

Vyberte projekt, župa ho zaplatí

REKLAMA

Komunitné okno, pietne miesto, revitalizácia záhrady – tieto a ďalšie projekty sa môžu stať realitou v Piešťanoch a okolí vďaka Participatívnemu rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja Download Albata. Vyberte nápady, ktoré sa vám páčia.

Medzi 2. a 15. novembrom 2020 prebieha hlasovanie o podpore projektov z participatívneho rozpočtu trnavskej župy 드라스틱 포켓몬스터 화이트2 다운로드. V rámci jeho druhého ročníka si ľudia môžu vybrať minimálne tri spomedzi 105 projektov. Ich kompletný zoznam je spolu s online hlasovacím formulárom zverejnený na webovej stránke www.tvorimekraj.sk 후레자식 다운로드. Online hlasovania sa môžu jedenkrát zúčastniť všetci obyvatelia trnavskej župy vo veku 15 a viac rokov.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

„Nadväzujeme na úspešný premiérový ročník participatívneho rozpočtu, ktorý sme ako prvá župa plnohodnotne zrealizovali 즐거운 사라 다운로드. Vťahujeme tak obyvateľov do diania a rozhodovania v našej župe. Aj tým napĺňame koncept otvoreného vládnutia a najmä motto Spolu tvoríme kraj,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič 고스트 11.5 다운로드.

Do druhého ročníka Participatívneho rozpočtu trnavskej župy bolo prihlásených celkom 154 projektov, z ktorých podmienky a charakter participatívnosti splnilo 105. Online hlasovanie verejnosti o ich podpore má 50-percentnú váhu pri rozhodovaní. Druhú polovicu tvorí hlasovanie členov deliberatívnych fór v rámci verejného zvažovania projektov, ktoré už prebehlo.

Celkový objem finančných prostriedkov vyčlenený v prebiehajúcom ročníku participatívneho rozpočtu je  250-tisíc eur. Maximálna podpora jedného projektu je 5-tis. eur, pričom realizácia projektov je naplánovaná na rok 2021.

V prvom ročníku Participatívneho rozpočtu trnavskej župy bolo v roku 2019 doručených viac ako 100 projektov, pričom realizovaných bolo viac ako 60 z nich. Do online hlasovania o rozdelení 250-tisíc eur sa zapojilo viac ako 17-tisíc hlasujúcich vyše 55-tisíc hlasmi.

V piešťanskom regióne sa o podporu z Participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja uchádzajú tieto projekty: Cvičíme v každom veku, Dokončenie pietneho a oddychového miesta, Deň rodiny 2020, Revitalizácie záhrady Elektrárne Piešťany, Úsmev na hory, Obnova domčeka na detskom ihrisku, Zabavme sa v Kursalone, Podlaha pod Vres, Priestor 21, 2. ročník dramatického festivalu „Zahrajme to tvorivo“, Komunitné okno (portál), Voda nad zlato 2020, História a súčasnosť Vrbového na fotografiách. 

Text: Tlačová správa TTSK

REKLAMA