Connect with us

Aktuality

Vrak, ktorý zaberá parkovacie miesto, skončí na šrotovisku

Published

on

Reklama

Už dnes 30. januára zmizne z piešťanských ulíc päť starých áut. Mestská polícia a firma  Cars IQ začali s odťahom opustených vozidiel, ktoré zaberajú parkovacie miesta. Skončia na šrotovisku.

[singlepic id=24994 w=320 h=240 float=right]Podobný osud čaká v blízkej dobe ďalších 15 automobilov, z toho sú najmenej tri na sídlisku Adam Trajan.

Reklama

„Doteraz sme nemali vraky kam odťahovať. Podľa zákona o odpadoch, ak chce správca komunikácie staré auto odstrániť musí mať na to špeciálne parkovisko, kde ho uloží. Mestu by sa to finančne neoplatilo,“ informoval náčelník Mestskej polície Marcel Mihálik: „Inšpirovali sme sa v mestskej časti Petržalka. Firma Cars IQ si vybavila licenciu na odstraňovanie a likvidáciu vrakov. Mesto takéto odťahovanie nestojí nič.“ Pripraviť všetko tak, aby bol postup v súlade zo zákonom trvalo podľa jeho slov rok.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=IdtSOyXOoU4[/youtube]

Reklama

Marcel Mihálik vyzval obyvateľov aby mestským policajtom na telefónnom čísle 159 nahlasovali autá, ktoré dlhodobo parkujú na jednom mieste. Väčšinu z nich odstránia majitelia sami na základe výzvy. Ak je však majiteľ neznámy a polícii sa ho dlhodobo nedarí vypátrať, môže byť vozidlo odtiahnuté.

„V súčasnosti evidujeme asi 50-60 vrakov. Schválne nehovorím presné číslo, lebo sa každý deň mení,“ povedal náčelník Mestskej polície a dodal: „Asi 20 vozidiel je v zmysle zákona vhodných na odťah.“

[nggallery id=1382]

Text, fofo a video: Martin Palkovič

Populárne články