Connect with us

Aktuality

Vrahovi policajta hrozí doživotie

Published

on

Reklama
Reklama

V súvislosti s prestrelkou v obci Boleráz, pri ktorej prišiel o život 34-ročný policajt, vzniesol vyšetrovateľ obvinenie voči 31-ročnému Milanovi S. z Podunajských Biskupíc. Ten v sobotu 14. júna krátko pred polnocou vystrelil na príslušníka Okresného riaditeľstva PZ v Trnave.

„Polícia podozrivého 31-ročného muža zadržala a začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy a pokus vraždy,“ informovala hovorkyňa Martina Kredatusová. K podrobnostiam prípadu sa však nevyjadrila.

Minister vnútra Robert Kaliňák a vedenie Policajného zboru SR vyslovili úprimnú sústrasť pozostalým policajta, ktorý zahynul pri služobnom zákroku v noci na nedeľu. „Aj táto tragická udalosť ukazuje, že policajti sú dennodenne vystavovaní náročnej práci, preto si pracovné nasadenie každého príslušníka Policajného zboru nesmierne vážim,“ povedal minister.

Muža už obvinili z obzvlášť závažného zločinu vraždy, v časti dokonaného a v časti v štádiu pokusu. „Za takýto trestný čin zákon umožňuje uložiť trest odňatia slobody v trvaní pätnásť až dvadsať rokov. Odňatím slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa páchateľ potrestá, ak spácha zločin vraždy na dvoch osobách a na chránenej osobe. Chránenou osobou je aj verejný činiteľ, v tomto prípade príslušník ozbrojených síl,“ informovala policajná hovorkyňa.

Reklama

Zdroj: KR PZ Trnava

REKLAMA

heaven rest

Populárne články