Úvod Aktuality Vozidlá v chránených územiach hľadali aj vrtuľníkom

Vozidlá v chránených územiach hľadali aj vrtuľníkom

REKLAMA
Mlyny
Neoreal Nicco

Trnavskí policajti sa počas víkendu zamerali na ochranu životného prostredia. Kontrolovali neoprávnenú jazdu motorovými vozidlami, motorovou trojkolkou, motorovou štvorkolkou, motocyklom alebo skútrom v chránených územiach, či na lesnom alebo poľnohospodárskom pozemku. Za takúto jazdu hrozí trest až jeden rok.

V sobotu 14. a v nedeľu 15. apríla v čase od 12.00 do 20.00 kontrolovali policajti v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, v rámci služobného obvodu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trnave dodržiavanie zákona o ochrane prírody a krajiny a zákona o lesoch.

„16 policajtov, 3 pracovníci Lesov SR a 3 Štátnej ochrany prírody SR odhalili za podpory vrtuľníka Leteckého útvaru MV SR celkovo 10 trestných činov porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Napriek umiestneným tabuliam označujúcim Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty a Chránené vtáčie územie, ako aj dopravného značenia zakazujúceho vjazd všetkých motorových vozidiel, sa 7 vodiči áut a 3 motocyklisti na krosových motocykloch neoprávnene pohybovali po lesných cestách. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie z prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. V prípade obvinenia a preukázania viny je možné za takýto skutok uložiť trest odňatia slobody až na jeden rok,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

REKLAMA
Winterparada

 

Podobné kontroly by sa mali uskutočňovať aj v ďalších územiach a lokalitách. 

-red-/ TS KR PZ v Trnave  Foto: KR PZ v Trnave

REKLAMA