Úvod Aktuality Policajti chytili muža, pre ktorého telefonát boli evakuované súdy na celom Slovensku

Policajti chytili muža, pre ktorého telefonát boli evakuované súdy na celom Slovensku

REKLAMA
Mlyny

Minulý týždeň vo štvrtok 12. marca v ranných hodinách neznámy mužský hlas na tiesňovú linku 112 oznámil, že na súde je bomba a hneď nato zložil. Nešpecifikoval, však na ktorom súde, preto polícia musela prehľadať všetky súdy v rámci celého Slovenska. Dotklo sa to aj piešťanského súdu, ktorého zamestnanci museli opustiť budovu.

„Polícia uvedené hrozby nepodceňuje a preto okamžite vykonala adekvátne bezpečnostné opatrenia, t.j. evakuáciu ľudí z objektov a následne pyrotechnickú prehliadku objektu,“ informovala E. Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne. Podľa jej vyjadrenia trenčianski policajti okamžite začali tiež pátrať po páchateľovi tohto skutku. Za krátko sa im podarilo vypátrať muža, ktorý volal na tiesňovú linku 112 a ktorý svojim konaním vyvolal znepokojenie časti obyvateľov.

Domoss Kuchyne Vian 2019
Domoss Kupelne Viano 2019

„43-ročného Radovana z okresu Nové mesto nad Váhom policajti v zmysle zákona zadržali a obmedzili na osobnej slobode. Krátko po zadržaní sa policajtom priznal. Následne bol v procesnom postavení vypočutý. Motívom jeho skratového konania malo byť to, že vo štvrtok mal mať posledné pojednávanie pre zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti a bál sa, že pôjde do väzenia. Svoje konanie oľutoval. Policajtom mal priznať aj to, kde telefón popoludní zahodil,“ hovorí E. Antalová.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Trenčíne obvinil 43-ročného Radovana zo zločinu šírenia poplašnej správy. Na obvineného vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca Okresného súdu v Trenčíne v pondelok 16. apríla rozhodol, že Radovan bude stíhaný väzobne. Za uvedený skutok zákon ukladá trest odňatia slobody na tri až osem rokov.
-red-/TS KR PZ Trenčín Foto: KR PZ Trenčín, -vv-

REKLAMA