Connect with us

Aktuality

Volga VB na čele prvomájovej manifestácie

Published

on

Reklama

Pionieri, družstevníci, funkcionári aj generáli vojsk Varšavskej zmluvy. Tí všetci oslavovali v obci Častá Sviatok práce v retro štýle. Na čele ich sprievodu išla Volga Verejná bezpečnosť zakladateľa jediného GAZ klubu na Slovensku Tomáša Lipku z Piešťan.

[singlepic id=28872 w=320 h=240 float=right]Vytvoriť vernú kópiu vozidla VB trvalo podľa jeho slov roky. „Postupne pribúdajú jednotlivé komponenty, držím sa fotografií originálov,“ povedal majiteľ auta, ktoré je častým účastníkov recesistikých prvomájových sprievodov. Podľa jeho slov v posledných rokoch podobných podujatí pribúda.

Reklama

Druhý ročník osláv Sviatku práce zorganizovali nadšenci z obce Častá. Usporiadali takmer dokonalú kópiu kedysi neobľúbeného podujatia a spravili si z neho netradičnú zábavu. Žiaci tamojšej školy sa prezliekli za pionierov, dôchodcovia si zahrali družstevníkov a sprievodu, ktorý vytvorili, tlieskala celá dedina. Manifestácia sa skončila pred tribúnou vyzdobenou portrétmi všetkých komunistických pohlavárov. Deti zložili pioniersky sľub a najvyšší predstavitelia strany sa zaručili za to, že päťročnicu splnia na 200 percent.

REKLAMA

Reklama

[nggallery id=1611]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články