Connect with us

Aktuality

Volejbalové ihrisko má za sebou prvú brigádu

Published

on

Reklama
Reklama

Uplynulú slnečnú sobotu 16. apríla využila skupina aktívnych ľudí na prvú etapu oživenia volejbalového ihriska na Nábreží Ivana Krasku. Približne trinásťčlenná partia v rámci brigády, ktorú zorganizovalo občianske združenie Kvas v spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom, prekopala okraje a vyplela ich od trávy. Aktivisti pripravujú ešte dve či tri ďalšie akcie, počas ktorých plánujú naviezť nový piesok, natrieť stĺpiky a opraviť hľadisko. Ihrisko by sa mohlo dočkať už na Otvorení letnej kúpeľnej sezóny turnaja v plážovom volejbale.

IMG_5210_resize

„Brigádu sme sa rozhodli zorganizovať hlavne kvôli tomu, že sme sa chceli hrať na pieskovisku a zaspomínať si na detstvo, ale bolo by trápne, keby sa tridsať až štyridsaťroční ľudia len tak cápali v piesku. Okrem toho sa nám samozrejme nepáčilo, že toto ihrisko postupne zarastá a chátra a prišlo nám, že by bola škoda, ak by to pokračovalo. Oživiť sa dá aj takto svojpomocne bez zložitého organizovania, vypisovania žiadostí či podávania grantov, vďaka zopár takýmto brigádam a aktívnym ľuďom, ktorí nečakajú, že niekto urobí všetko za nich. Boli by samozrejme radi, ak by sa zapojili vo väčšom počte,“ zhodnotil brigádu Aurel Rusnák z občianskeho združenia Kvas.

IMG_5207_resize

Reklama

„Do tejto brigády sme sa rozhodli zapojiť pretože chceme touto cestou pomôcť oživiť letné aktivity v Piešťanoch. Boli by sme radi, aby volejbalové ihrisko opäť slúžilo na svoj účel a nielen na nejaké popíjanie mladých či rozhadzovanie smetí. Bolo by určite dobré, ak by sa do brigády zapojilo viac ľudí, ale vzhľadom na to, ako si ľudia vážia svoje okolie, je účasť pomerne dobrá,“ povedal Rasťo Gablovič z komunity PunkStream, z ktorej brigádu prišli podporiť hneď traja ľudia.

-lt-

Populárne články