Connect with us

Aktuality

Vodiči sa opäť predviedli – nafúkali, či porušili zákaz šoférovania – aj v Piešťanoch

Uplynulý víkend mali policajti opäť plné ruky práce s nezodpovednými vodičmi. Priamo z ciest eskortovali do policajných ciel šesť previnilcov, z ktorých sú všetci za svoje činy riešení v tzv. superrýchlom konaní. V Piešťanoch policajti riešili vodiča, ktorý poškodil pri parkovaní vedľajšie auto, pričom má zákaz šoférovania, ale aj ďalšieho s 1,19 promile v dychu.

Published

on

Reklama
Reklama

 

PO MESTE S VIAC AKO 2,5 PROMILE

V sobotu, skoro ráno, si policajti PMJ všimli nezvyčajnú jazdu auta Hyundai i30, ktoré po ulici J. Bottu v Trnave išlo zo strany na stranu. Ihneď ho zastavili a 32 ročného vodiča podrobili dychovej skúške. Na displeji sa ukázala hodnota 1,32 mg/l alkoholu, čo je v prepočte až 2,75 promile.

Krátko pred polnocou zas policajti zastavili auto Renault Megane Scenic na ulici Štúrovej v meste Šaštín-Stráže. Jeho 38 ročný vodič nafúkal síce menej ako jeho predchodca, no aj tak neskutočne vysokú hodnotu, a to 2,69 promile.

TAKÍ MLADÍ A UŽ NESMÚ ŠOFÉROVAŤ

Piešťanskí policajti riešili, v sobotu ráno, 23 ročného muža na čiernom BMW. Ten pri zastavovaní a vjazde na parkovacie miesto stihol poškodiť vedľa zaparkované auto Škoda. Pri kontrole navyše policajná hliadka zistila, že má mladík právoplatne uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na 3 roky.

Reklama

Ešte mladšieho, 21 ročného chlapca zastavili policajti v sobotu, krátko pred polnocou, v meste Holíč. Policajti mu v dychu namerali 1,25 promile a na aute Peugeot 206 jazdil aj napriek 2 ročnému zákazu šoférovania.

Oboch policajti riešia za prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia a mladšieho aj za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V zmysle zákona im môže hroziť až 2 ročný pobyt vo väzení.

V CELÁCH SKONČILI AJ DVAJA CUDZINCI

V Skalici policajti zadržali 43 ročného Čecha, ktorý nafúkal 1,56 promile. V Piešťanoch zase 30 ročný Ukrajinec 1,19 promile. Za jazdu pod vplyvom alkoholu sú muži obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Upozorňujeme vodičov, že v kontrolách alkoholu za volantom budeme pokračovať a voči previnilcom budeme nekompromisne konať,“ dodáva Zlatica Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

TS KR PZ v Trnave / red

Populárne články