Connect with us

Aktuality

Vlčiaka, ktorého vyhodila žena na Havrane, zabilo auto

Published

on

Reklama

Vlnu rozhorčenia vyvolal v pondelok 12. marca čin Piešťanky, ktorá si nevedela dať rady s vlčiakom. Piešťanský útulok nemohol psíka prijať z kapacitných dôvodov. O hodinu neskôr nahlásili vodiči v blízkosti horského priechodu Havran bojazlivého vlčiaka, ktorého sa však odchytiť nepodarilo. Útulku sa prihlásili svedkovia, ktorí videli ženu vykladať psa z auta. O prípade informoval Útulok Piešťany na Facebooku.

Reklama

V pondelok k odpočívadlu vyrazili pracovníci útulku a príslušníci štátnej polície z Topoľčian. Na mieste zastavili aj viacerí vodiči, ktorí s odchytom zvieraťa pomáhali. Majiteľka si psíka odmietla vziať naspäť a počas telefonického kontaktu sa k pracovníkom útulku správala vulgárne. Vystresovaného psíka sa ani po niekoľkých hodinách nepodarilo odchytiť.

V utorok 13. marca bol psík nájdený mŕtvy neďaleko cesty, kde sa ho deň predtým pokúšali odchytiť. Pravdepodobne ho zrazilo nákladné auto. Utrpel devastačné zranenia chrbtice a nôh. Prípadom sa už zaoberá Obvodné oddelenie polície v Nitrianskej Blatnici a Regionálna veterinárna a potravinová správa.

Reklama

Upozornenie: Fotografie nie sú vhodné pre citlivé povahy.
Fotografie sme sa rozhodli zverejniť ako memento pre tých, ktorí sa zbavujú psov podobným spôsobom. Pes je živý tvor a takéto zachádzanie s ním by mala spoločnosť rázne odsúdiť. 

-red, foto: Útulok Piešťany-

Populárne články