Úvod Aktuality Vlado Plulík je nezvestný už desať rokov. V nedeľu si na neho...

Vlado Plulík je nezvestný už desať rokov. V nedeľu si na neho môžete spomenúť aj vy

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Vlado Plulík zdolal Everest a bol členom expedícií na ďalšiu päticu osemticícoviek pizzeria. Je autorom viacerých horolezeckých prvovýstupov, hodnotných voľných prielezov, technických ciest a reťazoviek vo Vysokých Tatrách, ale liezol aj v Dolomitoch, Alpách, či Skalistých horách redhat 다운로드. Osudným sa mu stal Broad Peak v roku 2008, odkedy je nezvestný. Jeho pamiatku si môžete uctiť aj vy túto nedeľu 23. septembra na spomienkovom turistickom podujatí s názvom Po stopách Vlada Plulíka 울티마온라인 다운로드.

Vladimír Plulík

Štart a cieľ je v Rekreačnom zariadení Výtoky nad Moravanmi nad Váhom Rune's Children. Prezentácia účastníkov bude od 9:00 hod. do 12:00 hod., kde obdržíte podrobnú mapku trasy a môžete sa zúčastniť aj slávnostného štartu, ktorý je naplánovaný na 11:00 hod 민물장어의 꿈 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Cestou na Výtoky, kde sa dostanete autom alebo na bicykli po cca 10 km z Piešťan, sa odporúča na ceste zakúpiť predpísanú spomienkovú stužku v cene 1 Eur Tomb Raider. Zastávka je možná cca 100 m za jazerom Striebornica v kvetinárstve BELLIS (označené). Spomienkovú stužku s nápisom potom vynesiete k pietnemu miestu a zavesíte na určené miesto medzi vlajúce spomienkové vlajočky,“ informujú organizátori 세븐나이츠 누적 다운로드.

Celková dĺžka trasy je necelých 6 km a okrem navštívenia pietneho miesta Vlada Plulíka trasa vedie aj dvomi vyhlásenými prírodnými pamiatkami, ktorými sú Visiace skaly a Dolnosokolské jaskyne a je vhodná pre všetky vekové kategórie ms Office 2016.

Organizátormi podujatie sú Asociácia športových klubov Piešťany a OZ Vlada Plulíka na pamiatku, akcia je zaradená medzi akcie Európskeho týždňa športu One. Detaily o trase nájde tu.

Kto bol Vladimír Plulík OneWord?

Rodák z Piešťan vol všestranným horským športovcom, najmä horolezcom a vytrvalostným bežcom, ale aj cyklistom a lyžiarom.

Je autorom viacerých horolezeckých prvovýstupov, hodnotných voľných prielezov, technických ciest a reťazoviek vo Vysokých Tatrách, pričom liezol i v Dolomitoch, Alpách, Skalistých horách, Himalájach. Zúčastnil sa piatich expedícií na himalájske osemtisícovky Kančendžongu (8586 m), Čo Oju (8201 m), Šiša Pangmu (8046) i obidva Gašerbrum I ( 8068 m) a Gašenbrum II ( 8035m ), a najhodnotnejším výstupom bolo zdolanie najvyššieho vrchu sveta Mount Everestu (8848 m), na ktorý vystúpil v roku 1998 ako prvý Slovák cestou zo severnej strany bez použitia umelého kyslíka.

-red- Zdroj: AŠK Piešťany Foto: -lb-, Magdaléna Bultmanová

REKLAMA