Connect with us

Aktuality

Vláda posiela do obce Banka 72-tisíc eur

Published

on

Reklama

Ministri dnes rozhodnú o odškodnení obcí, ktoré v uplynulom roku postihli prírodné katastrofy. Väčšiu časť dotácie pre osem samospráv z celého Slovenska dostane Banka pri Piešťanoch. Začiatkom januára sa tam zosunul svah, ktorý zablokoval jedinú prístupovú cestu na Červenú vežu.

[singlepic id=50731 w= h= float=center]

Reklama

REKLAMA

kia akcia

Reklama

Mimoriadna štátna dotácia má pokryť práve náklady na vybudovanie náhradných prístupových trás. Jedna z nich slúžila pre osobné autá a sanitky. Viedla okolo cintorína a končila pri hoteli Panoráma. Ďalšia kopíruje trasu modrej turistickej značky medzi vrcholom Červenej veže a odbočkou k bývalej Bacchus vile. Podľa vyjadrenia starostu Jaroslava Janečka z konca januára vznikla najmä kvôli ťažkej požiarnej technike a vozidlám potrebným pri sanácii zosuvu. V súčasnosti po nej jazdia aj osobné autá.

Podľa materiálu, ktorý dnes prerokujú ministri, overil výšku výdavkov Okresný úrad Piešťany. Ide o takmer 72-tisíc eur. Vláda celkovo rozdelí 128-tisíc eur. Peniaze dostanú aj mestá Kežmarok a Vysoké Tatry a obce Trstín, Zuberec, Mútne, Mostová, Bukovce.

Štát už skôr prispel na sanáciu zosunutého svahu, ktorému predchádzal geologický prieskum. Náklady vo výške 50-tisíc eur financovalo ministerstvo životného prostredia z Environmentálneho fondu.

(mp)

REKLAMA

barmanka

Populárne články