Connect with us

Aktuality

Viete komu dáte 2 % z daní? Pomôcť môžete aj Úsmevu

Published

on

Reklama

Materské centrum Úsmev pôsobí na území mesta Piešťany už 10 rokov. Vzniklo ako iniciatíva matiek na materskej a rodičovskej dovolenke, ktoré chceli aby mamy, deti, otcovia mali priestor, kam zájsť po podporu, zahrať sa, zrelaxovať, nadviazať nové priateľstvá, spoločenské kontakty, ale aj vzdelávať sa a nájsť odborné rady.

[singlepic id=15697 w=320 h=240 float=right]Dôkazom zmysluplnosti Materského centra ÚSMEV je, že dokázalo fungovať výlučne na dobrovoľníckej báze. Vklad matiek a ich rodín je často nielen v ich voľnom čase, finančných prostriedkoch, pracovných aktivitách, ale predovšetkým v osobnom angažovaní sa.

Reklama

Aktívne členky MC Úsmev, hoci predtým nástupom na materskú dovolenku vykonávali úplne odlišné profesie, sa razom premenili na lektorky, špecialistky na logistiku a zásobovanie, animátorky pre deti, web dizajnérky, sekretárky, pedagogičky, novinárky, opatrovateľky, upratovačky, vrátničky… Avšak popri tejto práci stále zostávajú maminami na materskej alebo rodičovskej dovolenke, ktoré sa bez nároku na akúkoľvek finančnú odmenu starajú o existenciu, chod a fungovanie MC Úsmev.

[singlepic id=15702 w=320 h=240 float=right]Materské centrum si počas svojho pôsobenia získalo dôveru rôznych inštitúcií, s ktorými nadviazalo intenzívnu spoluprácu. Medzi štátne inštitúcie patrí Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Piešťany, spomedzi samospráv spomenieme predovšetkým Mestský úrad Piešťany a Trnavský samosprávny kraj. MC Úsmev našlo pochopenie aj u miestnych podnikateľov, s pomocou ktorých vzniklo minulý rok nové detské ihrisko Karibik. Radi by sme i touto cestou vyjadrili naše poďakovanie všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o fungovanie i rozvoj MC. Aj tento rok sa MC Úsmev uchádza o Vašu podporu prostredníctvom 2 percent. Minulý rok, za takto získané financie bola kúpená šmýkačka na ihrisko.

Reklama

Domnievame sa, že práve v 21. stroročí, kedy evidujeme krízu rodiny a hodnôt je nevyhnutné podporiť mladé rodiny a posilniť krehké rodinné vzťahy.

-inf-

Populárne články