Connect with us

Aktuality

Ceny primátora pre tých, ktorí robia viac ako musia

Published

on

Reklama

Primátor oceňoval aktívnych občanov Piešťan už 20-krát. Nominantov mu aj tento rok odporučili príslušné komisie, s ich návrhmi bez výhrad súhlasil. Ceny si 9. marca z galérie Fontána odniesli Tomáš Gajlík, Dagmar Kuběnová, Monika Ondrášiková, Miriam Šupenová, Materské centrum Úsmev a ďakovný list dostala Anna Oravcová.

[singlepic id=26663 w=320 h=240 float=right]Veci, ktoré všetci ocenení spravili sú spoločensky veľmi zaujímavé a ich práca stojí za povšimnutie, pretože pre toto mesto urobili viac ako museli,“ povedal Remo Cicutto a vyzdvihol potrebu fungovania tretieho sektora, ale aj zanietenosť v povolaní.

Reklama

Následne odovzdal prvé ocenenie Kultúrnej osobnosti roka 2011, dramaturgovi Festivalu Doda Šošoku, jazzovému klaviristovi a skladateľovi Tomášovi Gajlíkovi. Cenu zaňho prevzal jeho otec.

Cenu primátora v oblasti kultúry si odniesli pedagogičky zo Základnej umeleckej školy, ktoré s vyše 200 žiakmi pripravili výpravné predstavenie Luskáčik a niekoľkokrát s ním vypredali Dom umenia. Na otázku ako to zvládli s humorom odpovedali: „Pre nás je to úplná hračka.“ Podľa ich slov je cena predovšetkým vyjadrením dôležitej morálna podpory.

Reklama

[singlepic id=26657 w=320 h=240 float=right]V zdravotníckej, humanitárnej a charitatívnej oblasti primátor ocenil občianske združenie Materské centrum Úsmev. Za všetky mamičky, ktoré už roky v centre dobrovoľne pracujú prišla prevziať cenu Dáša Dzurechová: „Materské centrum oslavuj desiate výročie, chceme poďakovať mestu, že si našu aktivitu všimli.“

Už 40 rokov je oporným pilierom piešťanskej komunity skautov Anna Oravcová. Vlani dostala najvyššie možné skautské vyznamenanie strieborný trojlístok, ktoré nosí iba sedem Slovákov. Aj za prácu na novom piešťanskom Skautskom dome je primátor odovzdal ďakovný list.

„Marta Rybová zastrešuje súťaž Victoria Regia a spoluvytvára tú nádheru kvetín, ktorá prechádza z Kúpeľného ostrova do centra Piešťan,“ povedala o laureátke ďalšej ceny Eva Wernerová, predsedníčka komisie pre životné prostredie. Pedagogička Strednej odbornej školy záhradníckej si vo svojej ďakovnej reči spomenula na študentov, ktorí pod jej vedením súťaž s nadšením realizujú.

„Svoje životné krédo: kto chce zapáliť, musí horieť, som si zobrala od Komenského. Ak my učitelia dostaneme pracovitých a talentovaných študentov, bolo by hriechom, keby sme si ich nevšímali,“ povedala na záver Marta Rybová.

[nggallery id=1486]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články