Connect with us

Aktuality

Vianočné trhy sa držia tradície, novinky nechystajú

Published

on

Reklama

Už o niekoľko dní štartujú rekordne dlhé vianočné trhy. Potrvajú od 25. novembra a vyvrcholia na Silvestra, vítaním  nového roka. Jedinou zmenou okrem rozmiestnenia stánkov na Námestí slobody je silvestrovský program – po rokoch je jeho hlavnou hviezdou namiesto Slniečka kapela Fuera Fondo.

[singlepic id=8550 w=320 h=240 float=left]Podľa Petry Širilovej z referátu podnikania mestského úradu, oproti minulému roku ubudol jeden stánok: „Zmenilo sa aj ich rozmiestnenie vzhľadom na rekonštrukciu objektu Pod lipou.“

Reklama

Predaj suvenírov, remeselných výrobkov alebo napríklad kaprov sa na Námestí slobody nechystá. V mestských drevených stánkoch bude tradične iba občerstvenie. „Práve tento sortiment sa najviac osvedčil v minulých [singlepic id=22013 w=320 h=240 float=left]rokoch. Ak by bol záujem zo strany predávajúcich, ďalšie stánky (ich vlastné) s vianočným sortimentom je možné umiestniť už iba na Winterovu ulicu,“ uviedla P. Širilová. Verejné toalety pri Námestí slobody počas trhov a silvestrovskej noci podľa jej slov otvorené nebudú.

Zapálenie prvej sviečky na adventnom venci je naplánované 27. novembra o 16.00 h. V kultúrnom programe vystúpia Folklórny súbor Modrovanky – krojovanky a muzikáloví speváci Zuzana Maďarová, Alexander Maďar a Peter Kozel.

Reklama

Vystúpenia budú pokračovať aj počas ďalších adventných nedieľ, na posledné dve je pripravený Čaj primátora. Silvestrovský program tvoria Black Diamond, Robo Šimko s kapelou Massriot a Fuera Fondo. Ohňostroj spustia opäť zo strechy Auparku.

Autor: Martin Palkovič

Populárne články