Connect with us

Aktuality

Veterná smršť lámala stromy a ničila autá

Published

on

Reklama

Búrka a veterná smršť, ktorá sa na záver včerajšieho dňa prehnala západným Slovenskom, neobišla ani Piešťany. Silný vietor vyvrátil niekoľko stromov, niektoré z nich skončili na zaparkovaných autách, lámal konáre, prevracal reklamné stojany.

Reklama

Asi najhoršiu noc mali majitelia áut na Radlinského a na ulici A. Dubčeka. Na Radlinského vietor vyvrátil veľkú lipu, ktorej koruna skončila na zaparkovanom BMW. Na ulici A. Dubčeka zasa strom spadol na malý Citoren C1. Podľa aktuálnych správ, však našťastie pre majiteľov, škody zrejme nebudú veľké.

Reklama

Piešťanskí hasiči ešte počas dažďa likvidovali spadnutú časť stromu na sídlisku A. Trajana. Následne mali prácu aj v obci Trebatice.

V mestskom parku vyvrátil silný vietor ďalší mohutný strom a rovnako zlomil aj mladú lipku na Štefánikovej ulici. Popadané stromy a konáre od skorého rána likvidujú pracovníci Služieb mesta Piešťany.

Tí budú mať čo robiť aj s verejným osvetlením, keďže po búrke sa časť Bratislavskej ulice a ulica D. Tatarku ponorila do tmy a osvetľoval ju len blikajúci semafor.

Takéto sú následky nočnej búrky v Piešťanoch:

-th- Foto: -th-, SMP Stredisko verejnej zelene

Populárne články