Úvod Aktuality Vážska cyklotrasa z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom by mala...

Vážska cyklotrasa z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom by mala byť realitou do novembra

REKLAMA

Trenčiansky samosprávny kraj plánuje vybudovanie Vážskej cyklotrasy naprieč celým svojim územím. Po podpise zmluvy na začiatku augusta by sa stavebné práce mali rozbehnúť na prvom úseku z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom a hotové by mali byť do novembra.

Celková dĺžka prvého úseku je 13,4 km a cena realizácie diela 3,7 milióna eur. Trenčiansky župan Jaroslav Baška podpísal zmluvu o jeho výstavbe so spoločnosťou STRABAG, s. r. o. Financie na realizáciu diela idú v tejto fáze iba z rozpočtu kraja.

Soltec Job

Ďalším z ôsmich úsekov Vážskej cyklotrasy, na ktorý je už vydané právoplatné územné rozhodnutie je úsek Púchov – Nosická priehrada. Pri hladkom priebehu súťaže na zhotoviteľa by tento úsek mal byť druhým v poradí, ktorý sa dočká výstavby. Do konca roka by k úsekom s platným územným rozhodnutím mali pribudnúť aj úseky Nové Mesto nad Váhom – Trenčín a Považská Bystrica – hranica so Žilinským samosprávnym krajom. Pri stavbe ďalších úsekov chce Trenčiansky samosprávny kraj využiť možnosť financovania z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Celková dĺžka cyklotrasy by mala byť 105 km a náklady na jej realizáciu podľa odhadu spracovateľa štúdie Stanislava Chmela z Piešťan 30 miliónov eur.

Cyklotrasy sa chystá budovať aj Mesto Piešťany. V júni schválilo mestské zastupiteľstvo podanie žiadosti o financovanie prostredníctvom operačného programu na projekt Cyklistická a pešia trasa – úsek VII, VIII, IX – Kolookruh Piešťany – Sĺňava o celkovej dĺžke 2,5 km od Krajinského mosta po Ratnovskú zátoku.

TS TSK/th Ilutračné foto: -th-

REKLAMA