Connect with us

Aktuality

Veriaci kráčali v procesiách ulicami mesta

Published

on

Reklama
Reklama

V nedeľu 9. júna s v Piešťanoch konali dve procesie so Sviatosťou oltárnou pri príležitosti katolíckeho sviatku Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi.

[singlepic id=31192 w=320 h=240 float=left]K tradičnej procesii v uliciach starých Piešťan, tento rok pribudla aj procesia ku všetkým kostolom v centre mesta. Vlani veriaci v centre po prvý raz prešli so Sviatoťou iba od Kostola sv. Cyrila a Metoda ku Kúpeľnej kaplnke a späť.

Slávnosť sa začala svätou omšou v Kostole sv. Cyrila a Metoda. Po jej skončení sa sprievod na čele, ktorého kráčali deti rosýpajúce lupene kvetov a farár Peter Sabol nesúci Najsvätejšiu Sviatosť, vydala ku Kaplnke Panny Márie Sedembolestnej, teda k Jezuitom. Po modlitbe v kaplnke pokračovala procesia k oltáru na Námestie slobody, ďalej ku Kúpeľnej kaplnke a potom späť do farského kostola.

Veriaci touto slávnosťou vyznali verejne svoje presvedčenie a poďakovali Bohu za dar chleba života a duchovného nápoja. Eucharistická procesia je prejavom živej viery, že Kristus je prítomný ako zmŕtvychvstalý a oslávený Pán.

Reklama

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=EcFVuueDPhQ[/youtube]

[nggallery id=1721]

Text: ht Foto: M. Palkovič

Populárne články