Connect with us

Aktuality

Verejné obstarávanie na opravu Krajinského mosta vyhlásia ešte raz

Published

on

Reklama

Vďaka pol miliónovej dotácii zo strany štátu budú dodávateľa opravy hľadať krajskí cestári ešte raz. Termín uzávierky jediného cestného premostenia Váhu v Piešťanoch a okolí sa zatiaľ neposúva.

krajinsky most nakladne auto

Reklama

Okrem opravy vozovky, na ktorú vyhradil peniaze Trnavský samosprávny kraj, má byť opravená aj mostovka. Prostriedky na túto investíciu prisľúbila vláda na svojom výjazdovom rokovaní. Správa a údržba ciest TTSK preto zrušila rozbehnuté verejné obstarávanie na prvú etapu a plánuje vyhlásiť nové.

Vo štvrtok sa na plánované uzatvorenie mosta sťažoval pred mestskými poslancami Jozef Kubík, ktorý podniká na ľavej strane Váhu v oblasti cestovného ruchu. Most by mal byť témou aj najbližšieho rokovania krajského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční v apríli.

Reklama

„Chceme opraviť most, ale v každom prípade by sme potrebovali nájsť trochu rozumnejší čas,“ povedal poslancom Jozef Kubík. Podľa posledných informácií má oprava prebiehať počas letných mesiacov. Aký vplyv bude mať na tento termín vyhlásenie nového verejného obstarávania nie je zatiaľ jasné.

Investor opravy – Trnavský samosprávny kraj, prisľúbil, že dodávateľa zaviaže, aby stavebné práce prebiehali 24 hodín denne. To by mohlo čas uzávierky mosta skrátiť. Rekonštrukcia mostovky, na ktorú prispel štát, môže podľa dostupných informácií prebiehať za plnej prevádzky.

(red)

Populárne články