Connect with us

Aktuality

Veľký piatok – tradičné obrady i krížová cesta na Červenú vežu

Published

on

Reklama
Reklama

Najdôležitejší sviatok v roku si piešťanskí katolíci pripomenuli tradičnými bohoslužbami – čítaním z Písma, pašiami a uctievaním kríža. Veľký piatok je spomienkou na umučenie a ukrižovanie Ježiša Krista.

[singlepic id=12687 w=320 h=240 float=left]V piatok 22. apríla si vrámci obradov v Kostole sv. Štefana veriaci vypočuli pašiové hry v podaní speváckeho zboru Coro Laudamus. Na záver takmer dvojhodinovej liturgie sa uskutočnil sprievod chrámom. Nasledovalo uloženie Ježišovho tela do hrobu, ku ktorému sa môžu prísť ľudia pokloniť počas Bielej soboty až do večernej vigílie.

Mladí, ktorí sa stretávajú v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie tento rok zorganizovali krížovú cestu na Červenú vežu. Púť začala o 20.00 h. Prakticky v úplnej tme ju absolvovali skoro dve stovky veriacich. Pri chodníku boli pripravené jednotlivé zastavenia. Mladí kresťania tu hovorili o ich zmysle, i o tom aký význam majú pre náš každodenný život. Na záver sa všetci spoločne pomodlili Otčenáš a kňaz im dal požehnanie: Spite v pokoji!

Pozriete si video z pašií i fotografie z liturgie a krížovej cesty:

Reklama

[youtube width=“516″ height=“314″]http://www.youtube.com/watch?v=gmSBfoox7bM[/youtube]

[youtube width=“516″ height=“314″]http://www.youtube.com/watch?v=ihNDG42RNK4[/youtube]

[nggallery id=669]

[nggallery id=670]

Autor: mt

 

Populárne články