Connect with us

Aktuality

Obyvatelia Čachtickej ulice sa boja, aby sa v Piešťanoch nezopakovala Devínska

Published

on

Reklama
Reklama

Situáciu v nájomných bytových domoch na Čachtickej ulici v Piešťanoch,vo vlastníctve Mesta Piešťany, riešila za posledné dva týždne opakovane polícia. Vzťahy medzi nájomníkmi sa vyostrujú, niektorí sa boja o svoju bezpečnosť, problematickí susedia sa im vyhrážali smrťou.

[singlepic id=12525 w=320 h=240 float=left]Naposledy tu polícia zasahovala v sobotu 16. apríla, keď pred bytovkou vyčíňal opitý Róm. Bejzbalovou pálkou rozmlátil svoje vlastné auto, potom tĺkol do jedného z balkónov. Predtým mestská i štátna polícia zasahovali pri konflikte, keď sa časť nájomníkov a ich známych zabávala v spoločných priestoroch bytového domu a po upozornení susedmi, aby sa stíšili a prestali fajčiť na chodbe, došlo k verbálnemu i fyzickému útoku.

Podľa vyjadrení jednej z obyvateliek padali aj za prítomnosti polície vulgárne nadávky, obvinenia z rasizmu a vyhrážky smrťou, na čo vraj policajti reagovali slovami aby to nebrali vážne. Tu sa však obyvatelia pozastavujú nad tým, či je to riešenie, čo ak vyhrážky naozaj zrealizujú, čo ak niekto zase opačne vezme situáciu do svojich rúk a dopadne to podobne ako v Devínskej Novej Vsi? Podľa ľudí z Čachtickej sa už viacero obyvateľov, ktorí boli schopní nájsť si iné bývanie, pre pretrvájajúce problémy v spolunažívaní odsťahovalo.

[singlepic id=12529 w=320 h=240 float=right]Vec preveruje štátna polícia, zatiaľ však nikoho neobvinili. Krajská policajná hovorkyňa Martina Kradatusová informovala, že udalosti vyšetrujú ako priestupok proti verejnému spolunažívaniu. Náčelník piešťanskej mestskej polície Marcel Mihálik potvrdil, že mestskí policajti zasahovali na podnet obyvateľov na Čachtickej tento rok už niekoľkokrát. Po posledných udalostiach vydal príkaz, aby hliadky častejšie kontrolovali lokalitu.

Reklama

Situáciu riešia tiež na mestskom úrade. Tatiana Kubová z referátu sociálnych vecí, ktorá má na starosti prideľovanie sociálnych bytov, povedala, že v súčasnosti chodí situáciu na Čachtickú kontrolovať každý deň. Problémy so sociálnymi bytmi a neprispôsobivými obyvateľmi, ktorí však spĺňajú všetky kritéria na pridelenie bývania sa kumulujú už dlhšie. Mesto vraj preto plánuje sprísnenie podmienok udelenia bytu. Potom by v takýchto prípadoch mohlo problémových obyvateľov vysťahovať.

[nggallery id=662]

Text a foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články