Connect with us

Aktuality

Včela ako symbol zdravia

Published

on

Reklama

Zdravý životný štýl a ekológia v potravinárstve zažíva v posledných rokoch svoju zlatú éru. Stačí aby sme sa rozhliadli okolo seba, a uvidíme v obchodných reťazcoch nespočetné množstvá „bio“ produktov a takých, ktoré sa zdanlivo chcú pochváliť etiketou bez Éčok. To či sú dané produkty naozaj zdravé a hodné svojich označení a superlatív sa, ale nikdy nedozvieme. Práve z tohto podnetu sa rozhodla trojica mladých ľudí „osladiť“ si život niečím naozaj zdravým a hodným svojho mena. Včela ako symbol zdravého života, pracovitosti a spolupráce sa stala symbolom nášho včelárstva. Pozývame vás na otvorenie pravej včelárskej predajne na Staničnej ulici 59 v Piešťanoch 1.12.2012 od 9:00. Tešíme sa na vás všetkých.
[singlepic id=37639 w=560 h=340 float=center]

Včelárstvo APIDAR sa zameriava na všetky fázy spojené s chovom včelstiev, predajom včelích produktov, výrobou včelích úľov a predajom včelárskych potrieb. Neustále vzdelávanie vo včelích produktoch a chove včelstiev sa stáva nevyhnutnosťou, veľká vďaka patrí skúseným včelárom, ktorých rady nás posúvajú míľovými krokmi vpred.
Len v kombinácii moderných technológií a overených skúseností včelárov sme sa mohli dopracovať až na otvorenie vlastnej predajne. [singlepic id=37643 w=320 h=240 float=left]V nej Vám ponúkame tovar od základných včelích produktov ako je med, propolis, materská kašička až po kozmetické a hygienické produkty na prírodnej báze vhodné aj pre alergikov a kojace matky. Pre najmenších sa nájdu medovníky, medové cukríky a medové oblátky, na Vianoce vám určite príde vhod medailami ocenená medovina a med s nakladanými orechami.

Reklama

Pre začínajúcich, ale i skúsených včelárov máme pripravený bohatý sortiment pomôcok na včelárenie a potrieb, ktoré vám toto krásne hobby spríjemnia a uľahčia. V našom presvedčení sa držíme hesla „Hand-made“ alebo ručná práca, vyrábame preto pre vás všetky typy úľov z kvalitného sušeného dreva na zákazku, ktorých všetky vzorky sú  k dispozícii v predajni.

Múdre okienko

Reklama

Med: Srdce každého včelára sa rozbúcha, keď nadíde deň vytáčania medu, a keď z medometu vyteká cenný včelí med. Včelí med pomáha najmä pri liečení porúch trávenia, dýchania a krvného obehu.
Včelí jed: Včelie pichnutia majú aj priaznivé účinky. Najmä pri reumatických ochoreniach pôsobí včelí jed (apitoxín) liečivo a utišujúco.
Vosk: Včely produkujú vosk v podobe voskových šupiniek. Tento vosk produkujú prostredníctvom žliaz na spodnej strane štyroch článkov bruška. Slúži na budovanie plástov v hniezde. Získaný vosk sa vymieňa za medzistienky. Medzistienky sú tenké dosky z čistého vosku, na ktorých je vyrazený vzor robotničích buniek. Medzistienku včely v úli vystavajú na plást.
Peľ: Používa sa na výrobu liekov a kozmetických prípravkov.
Propolis: Včely zbierajú živicu z pukov rozličných rastlín, ktorú miešajú s výlučkami svojich žliaz, s voskom a peľom. Propolis používajú na zatmeľovanie všetkých štrbín. Vyznačuje sa bakteriostatickými účinkami, používa sa na výrobu liečiv.
Materská kašička: Je to kŕmna kašička, ktorou včely robotnice kŕmia larvy v materských bunkách, a tak si vychovávajú matky. Využíva sa okrem farmácie aj v kozmetike pri výrobe prípravkov na ošetrovanie pleti a pestovanie krásy.

[nggallery id=2042]

Text a foto: PR

Populárne články