Connect with us

Aktuality

Vandalizmus v Piešťanoch pokračuje

Published

on

Reklama
Reklama

Na železničnej stanici v Piešťanoch zaznamenali zamestnanci Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) tento týždeň už druhý prípad vandalizmu na súčastiach železničnej infraštruktúry.

Po indikácii prepálenia žiarovky a podozrenia z vandalizmu bol vo večerných hodinách na miesto vyslaný dozorca. Z miesta ohlásil na návestidle rozbité vonkajšie sklá a obe žiarovky. Druhé poškodené návestidlo bolo pravdepodobne poliate zápalnou látkou a zapálené. Plastové teleso návestidla bolo úplne zhorené. Na mieste zasahovali privolaní pracovníci Hasičského a záchranného zboru Piešťany a Polícia SR. Prípadom sa zaoberá Železničná polícia.

ŽSR opätovne upozorňujú na nebezpečné dôsledky vandalizmu, teda úmyselného poškodzovania majetku. Vandali si neuvedomujú, že svojim konaním ohrozujú nielen plynulú prevádzku osobnej a nákladnej dopravy, ale hazardujú aj s ľudskými životmi. Preto ŽSR prosia verejnosť, aby bola všímavá k dianiu na železnici, aby pri zistení podozrivého konania či pohybu cudzích osôb na železnici či v blízkosti majetku ŽSR kontaktovala políciu a pomohla tak eliminovať trestnú činnosť.

Zdroj: Tlačová správa ŽSR

Reklama

Populárne články