Úvod Aktuality Váh a Sĺňavu zaplavilo drevo i odpad

Váh a Sĺňavu zaplavilo drevo i odpad

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Výdatné dažde priniesli na mnohých miestach Slovenska aj zvýšenú hladinu vodných tokov a povodňovú aktivitu. Podľa hydrologického spravodajstva hladina Váhu v Hlohovci stúpla oproti včerajšku takmer o dva metre spss 25. Rieka priniesla so sebou množstvo dreva, ktoré sa zachytáva v južnej časti vodnej nádrže Sĺňava.

Situácia na rieke Váh pri Kolonádovom moste resident registration copy. Foto: Pavol Karaba

Priehrady v severnejších častiach Slovenska vypušťajú vodu, aby uvoľnili priestor pre ďalšiu. Nosická priehrada aktuálne prepúšťa vodu v objeme 900 m3/s Free Sdoku. Zvýšená hladina so sebou berie stromy, drevo i odpad. Ten z úseku od Trenčína po Piešťany sa hromadí v Sĺňave.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Aktuálne je hladina rieky plná dreva 모탈컴뱃4 다운로드. V Piešťanoch je problematickým miestom Kolonádový most, kde sa drevo hromadí na pilieroch a znižuje prietočný profil, čo má za následok zvyšovanie hladiny nad mostom 인디자인 다운로드.

Drevo, ktoré voda prinesie na južnú stranu Sĺňavy sa hromadí a vytvára súvislú vrstvu appscan. Časť z neho vodohospodári odstraňujú žeriavom priamo z hate vodného diela, ostatné budú musieť ťažkými mechanizmami i remorkérom rozbiť a vytiahnuť na breh 직쏘 랜섬웨어 다운로드. Postup prác závisí od hrúbky vrstvy, ktorá sa vytvorí. Podľa predpovede sa očakáva, že zvýšené prietoky budú ešte minimálne deň a pol hanyoung hymn sheet music.

Údržba inundačného územia medzi Biskupickým kanálom a Váhom sa momentálne nevykonáva. Podľa jedného zákona by malo byť čisté bez porastu, aby sa zachoval prietočný profil vodných diel 향수 영화 다운로드. Podľa ďalších zákonov je zase problematické rastliny odstraňovať pre ochranu prírody a taktiež je problém riešiť tieto veci na pozemkoch súkromných vlastníkov. Vodohospodári navyše na čistenie koryta Váhu navyše nemajú kapacity ani peniaze.

Drevo a odpad, ktorý priniesla voda sa usádza v južnej časti Sĺňavy. Po Dni Zeme, keď aj rybári upratovali brehy tu bolo čisto. Foto: Jaroslav Heler
Foto: Jaroslav Heler
Foto: Jaroslav Heler

-th-

REKLAMA