Connect with us

Aktuality

V ŽiWelli predstavilo svoj talent jedenásť mladých kapiel

Published

on

Reklama

4. februára sa od štvrtej do desiatej večer niesli ŽiWellom tóny začínajúcich či menej známych kapiel. Počas 1. ročníka hudobného podujatia Piešťany Open Mic 2017 sa predstavili predovšetkým kapely z okolitých miest. Príležitosť predviesť svoj talent využilo jedenásť kapiel, ktoré ponúkli pestrú paletu hudobných žánrov.

IMG_9089

Reklama

Anglické spojenie Open Mic po voľnom preklade znamená mikrofón a ozvučenie, ktoré dostanú hudobníci k dispozícii v určitom čase zdarma. Po asi pol hodinovom vystúpení môžu diváci odmeniť kapelu symbolickým príspevkom, ktorý hodia do klobúka.

„Open Mic je pre všetkých, ktorí si chcú zahrať. Zároveň je to spôsob podpory kapiel, skladateľov a všetkých tých, ktorí tvoria vlastnú hudbu. Keďže priestoru je málo a aparatúra je drahá, chcel som, aby takýmto spôsobom si mohli zahrať pred publikom,“ povedal organizátor Branislav Galo a dodal: „Sú to skôr symbolické peniaze, každý nejako začína. Kto chce robiť hudbu, musí hrať pre ľudí a hrať pre ľudí je v dnešnej dobe veľmi ťažké, pretože je veľa možností inej zábavy.“

Reklama

Možnosti vystúpiť pred publikom sa chopili kapely s veľkým záujmom, piešťanských kapiel však veľa neprišlo. „Výber bol veľmi spontánny. Podujatie sme vyhlasovali pred mesiacom a hneď to bolo plné. Z Piešťan som tu ja a Lukáš Streženec; ostatné kapely sú hlavne z Hlohovca, Myjavy a Trnavy. Bude to určené hlavne pre Piešťancov, takže dúfam, že budúci rok prídu hlavne domáci,“ prezradil organizátor. V prípade, že sa hudobné podujatie Piešťany Open Mic osvedčí, Branislav Galo ho plánuje organizovať minimálne raz ročne.

Plagat Open Mic 2017_resizePodujatie zorganizoval EMERALD Music House v spolupráci s hudobným štúdiom Blazy Production a klubom ŽiWell, s podporou Mestského kultúrneho strediska mesta Piešťany, hudobného časopisu Nový Populár a piešťanskej predajne hudobných nástrojov Hudobný nástroj.

Pozrite si fotogalériu z podujatia:

-text, foto a video: vv; plagát: EMERALD Music House-

Populárne články