Connect with us

Aktuality

V zariadení DOMUM rozvoniavala kapustnica a rozdávali sa balíčky

Published

on

Reklama

Vďaka hotelom Pavla a Park si ľudia bez domova a núdzni mohli vychutnať teplý slávnostný obed. V zariadení sociálnych služieb DOMUM im zamestnanci naservírovali kapustnicu, podkovičky z kapra aj šalát a odovzdali ovocie i balíčky. Tradícia plná ľudskosti a nezištnosti sa v zariadení opakuje už najmenej deväť rokov.

DOMUM ponúka ľuďom v núdzi a bez domova viaceré typy ubytovania. „V nocľahárni sme momentálne vyslovene preplnení, máme tam 9 až 10 ľudí. V útulku sme tiež preplnení, býva tu 27 klientov. Počas zimy pribudli ľudia, na Štedrý deň zatiaľ nie,“ prezradila Jana Maronová. Obed sponzorsky zabezpečili hotely Pavla a Park.

Reklama

Zamestnanci rozdali klientom balíčky, ktoré venovalo Mesto Piešťany, obchodný reťazec Kaufland, Apoštolská cirkev na Slovensku, ale aj bežní ľudia. „Na Gymnáziu Pierra de Coubertina vyhlásili akciu, počas ktorej na škole týždeň zbierali sladkosti. Z nich spravili balíčky a tie doniesli k nám,“ prezradila Jana Maronová. Vydavatelia časopisu NotaBene zas potešili každého predajcu novým batohom.

-vv-

Reklama

 

Populárne články