Úvod Aktuality V Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus

V Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Hospitalizovaná žena je Slovenka, ktorá sa vrátila z Talianska. Fakultná nemocnica v Trnave podľa portálu topky.sk informovala, že výsledky testov na koronavírus by mali byť k dispozícii dnes popoludní 노트북 절전모드 다운로드. Na štvrtok 27. februára bola zvolaná Bezpečnostná rada Slovenskej republiky.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že od dnes sú kontrolovaní všetci pasažieri prilietajúci do Bratislavy z Talianska 마인크래프트 0 9 1 apk 다운로드. Slovensko tak reaguje na aktuálnu situáciu v Taliansku v súvislosti s ochorením COVID-19. Všetky lety z Talianska do Bratislavy budú sprevádzať prísnejšie kontroly týkajúce sa zdravotného stavu pasažierov 워크3 다운로드.

„Každý cestujúci na palube lietadla z Talianska do Bratislavy bude musieť vyplniť dotazník, na základe ktorého ho budeme vedieť v prípade potreby aj po prílete na Slovensko identifikovať a v prípade potreby vyhľadať,“ uviedol predseda vlády SR Peter Pellegrini poverený riadením rezortu zdravotníctva 프레디의 피자가게1 다운로드.

Dovolenkárom, ktorí strávili posledné dni na severe Talianska ministerstvo odporúča, aby v prípade potreby kontaktovali odborníkov na telefonických linkách, ktoré rezort pre tento účel zriadil 멜론 dcf 다운로드. „K dispozícii sú nonstop telefonické linky zriadené na regionálnych úradoch verejného zdravotníctva, takisto e-mailová adresa, kde sú odborníci na konzultáciu nepretržite pripravení,“ povedal Peter Pellegrini Loblox for free. „V prípade, že na palube lietadla bude identifikovaný človek so symptómami podobnými ochoreniu COVID-19, bude okamžite po prílete odvezený špeciálnou sanitkou na izoláciu na infekčné oddelenia do nemocnice,“ doplnil hlavný hygienik SR Ján Mikas Temple Shima.

Pre koronavírus zvolali rokovanie Bezpečnostnej rady SR

Vo štvrtok 27. feburára 2020 o 10.00 h sa na Úrade vlády SR v Bratislave uskutoční 127 windows 7 windbg. zasadnutie Bezpečnostnej rady SR, počas ktorého budú členovia informovaní o tom, ako je Slovenská republika pripravená zabezpečiť karanténu obce či regiónu v prípade nákazy koronavírusom Ulleungdo l download. Na rokovaní bude prítomná aj podpredsedníčka Správy štátnych hmotných rezerv SR Lucia Gocníková, ako aj hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Odporúčania pre cestovateľov

Kontrolovať‘ svoj zdravotný stav počas 14 dní od príchodu zo zasiahnutej oblasti (kašeľ, bolest‘ hrdla, dýchavičnosť‘, horúčka) Hancom Office neo. V tomto čase je potrebné myslieť na prevenciu. Pri kýchnutí si treba zakryť nos a ústa jednorazovou papierovou vreckovkou, ktorú treba následne zahodiť do koša, rovnako je potrebné si často umývať ruky mydlom a vodou. Ak je podozrenie, že by osoba mohla byť nakazená koronavírusom a ešte u nej nenastúpili žiadne symptómy, je možné, vzhľadom na jej vlastné rozhodnutie, podstúpiť domácu izoláciu na 14 dní v samostatnej izbe, v domácnosti zvýšiť intenzitu dezinfekcie povrchov a používať ochranné prostriedky. V prípade bezpríznakových osôb ide o štandardný postup aj v iných európskych krajinách bez potreby zavedenia prísnych karanténnych opatrení.

V prípade výskytu klinických príznakov do 14 dní po návrate je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a informovať ho o cestovateľskej anamnéze. Ak je nevyhnutné poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti osobe s klinickými príznakmi, je potrebné kontaktovať operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (všeobecný lekár a záchranári postupujú v uvedenej situácii s dôrazom na dodržiavanie potrebných preventívnych opatrení tak, ako sú uvedené v Usmernení hlavného hygienika SR v súvislosti s novým koronavírusom).

-red- Zdroj: topky.sk, TS Ministerstvo zdravotníctva SR, Úrad vlády SR Ilustračné foto: FN v Trnave

REKLAMA