Úvod Aktuality V Sĺňave objavili vzácne dinosaurie vajce

V Sĺňave objavili vzácne dinosaurie vajce

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Iba druhý potvrdený dôkaz o prítomnosti dinosaurov na Slovensku našli v roku 2007 v Sĺňave, avšak vedci a všetcizainteresovaní o ňom až doteraz zaryto mlčali hp 로드러너 다운로드. Vodohospodári počas revízie vodnej nádrže pred tri a pol rokom odkryli nezvyčajne veľké, skamenelé vajce, ktoré ihneď odovzdali odborníkom Smash Bros. Po niekoľkých expertízach doma aj v zahraničí sa vzácny nález vrátil späť. Nášmu fotografovi sa včera podarilo spraviť  prvé unikátne zábery, ktoré môžu byť prezentované verejnosti 크롬 사이트 다운로드.

[singlepic id=11931 w=320 h=240 float=left]Odborníci potvrdili, že vajce patrí druhu Coelurosaurichnus tatricus 안드로이드 os 다운로드. Stopy tohto dvojnohého, asi 4 metre dlhého dravca boli zdokumentované začiatkom 20. storočia vo Vysokých Tatrách. Napriek tomu sa pomenovanie, ktoré odkazuje na slovenské veľhory neujalo 가상 악기 다운로드. Vo svete sa častejšie používa termín Eubrontes. Je to súhrnné označenie pre trojprsté stopy, ktoré sú jediným dôkazom prítomnosti doteraz neznámeho dravého dinosaura stredného vzrastu 콜오브듀티 다운로드. Sĺňavský objav je prevratný aj preto, že žiadny iný dôkaz o existencii tohto druhu veda doteraz nepoznala.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

[singlepic id=11934 w=320 h=240 float=right]„Jednoducho povedané, je to prvý hmatateľný dôkaz, že dinosaury žili aj u nás Full House comics. Stopy sú len skameneným pozostatkom živého prejavu, ale fosília, alebo ak chcete vajce, potvrdzuje, že na konci triasu naše územie nebolo zaliate morom, ako sme sa doteraz domnievali,“ povedal prof 에디우스 9 다운로드. Antonín Hřeben z Archeologického ústavu SAV v Nitre. Jeho kolega, genetik Dárius Ferencz pripomenul, že nález má veľký potenciál aj v jeho vednej disciplíne: „Technológie sa neustále vyvíjajú a už čoskoro budeme mať možnosti podobné tým, ktoré načrtol Steven Spielberg vo svojom slávnom filme 미국에서 한국방송 다운로드. Z fosílie sa nám podarilo izolovať DNA, ak sa podarí rozlúštiť aj kód, je veľká šanca naklonovať dinosaura. O niečo podobné sa pokúšajú naši americkí kolegovia s mamutom.“

Úspech však závisí aj od množstva financií, ktoré dokážu vedci na výskum získať Sketch-Up Pro8. Dovtedy musí fanúšikom dinosaurov stačiť fosília, ktorá je vystavená na Dine. Je vysoko pravdepodobné, že sa stane jednou z hlavných atrakcií Sĺňavy.

Vajce bolo objavené na mieste označenom zelenou šípkou.

 


Zväčšiť mapu

REKLAMA

 

REKLAMA