Connect with us

Aktuality

V Rakúsku vytvorte v zápche núdzový pruh

Published

on

Reklama

Hneď ako sa začne tvoriť kolóna, musia autá na ceste s dvoma a viac pruhmi utvoriť priestor na prejazd záchranárov. Užitočnú informáciu pre slovenských vodičov, ktorí sa v tomto období chystajú napríklad na lyžovačku do susedného Rakúska, uverejnilo na svojom webe ministerstvo zahraničných vecí.

Od 1. januára 2012 platí pre vodičov na rakúskych cestách, ktoré majú dva alebo viac jazdných pruhov, zákonná povinnosť vytvoriť pri dopravnej zápche, alebo pri náznaku jej tvorenia, núdzový pruh pre zásahové vozidlá.

Reklama

Na dopravných komunikáciách s dvomi jazdnými pruhmi sú vodiči v ľavom pruhu povinní jazdiť, respektíve zastať čo najviac vľavo, vodiči v pravom pruhu čo najviac vpravo, využijúc aj odstavný pruh.

Pri viac ako dvoch jazdných pruhoch sú vodiči v ľavom pruhu povinní jazdiť, respektíve zastať čo najviac vľavo, vodiči v ostatných pruhoch vpravo s využitím odstavného pruhu.

Reklama

Povinnosť sa týka vodičov motorových vozidiel všetkých kategórií. Jej nerešpektovanie môže byť sankcionované pokutou do výšky 2 180 eur.

Ako by to malo vyzerať, si môžete pozrieť na videu portálu tv.sme.sk.

Zdroj: mzv.sk

Populárne články