Connect with us

Aktuality

Skládku stavebného odpadu riešia s vodohospodármi

Published

on

Reklama

Zasypávanie priehlbín približne v miestach, kde sa nachádza čierna skládka stavebného odpadu, o ktorej smeinformovali v decembri, povolil Obvodný úrad životného prostredia Piešťany.

[singlepic id=23356 w=320 h=240 float=right]Potvrdila to jeho prednostka Gabriela Kubičková, s tým, že to bolo na základe žiadosti Slovenského vodohospodárskeho podniku, odštepný závod Piešťany. Takúto činnosť podľa jej slov povoľuje zákon o vodách č. 364/2004 Z. z. Obvodný úrad vydal povolenie na parcelách č. 12236/2 a 12235/1 v katastrálnom území Piešťan, ktoré sú v tesnej blízkosti skládky zachytenej aj na satelitných snímkoch Google maps.

Reklama


Zväčšiť mapu

Slovenský vodohospodársky podnik podľa Gabriely Kubičkovej oznámil obvodnému úradu zahájenie prác 22. októbra 2010. „Vytváranie čiernych skládok v predmetnej lokalite a spôsob ukončenia terénnych prác riešime so SVP š. p., OZ Piešťany,“ uviedla prednostka OÚ ŽP Piešťany v písomnom stanovisku.

Reklama

„O možnosť zásypu sme požiadali s tým, že zásyp bude vykonávať konkrétna firma a bude požitý iba vhodný materiál – zahlinené štrky a podobne. V žiadnom prípade nebolo možné použiť stavebný ani komunálny odpad,“ reagoval na jej slová riaditeľ SVP Piešťany Milan Koščál a dodal, že po ukončení vývozu bol terén zarovnaný. „S následne vykonávaným vývozom rôzneho odpadu na predmetnej lokalite nemáme nič spoločné, to znamená, že je vykonávaný bez nášho vedomia,“ uzavrel riaditeľ piešťanskej pobočky Slovenského vodohospodárskeho podniku.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články