Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch zomrel herec Juraj Slezáček

Published

on

Reklama
Reklama

Herec a divadelný pedagóg Juraj Slezáček zomrel v piatok 5. augusta v Piešťanoch. Informovala o tom TV Piešťany. Čestný občan mesta Piešťany podľahol rakovine.

slezacekTH_20080606_9584Juraj Slezáček sa narodil 14. januára 1943 vo Zvolene. V Piešťanoch žil s rodičmi od roku 1949, pričom tu navštevoval obecnú školu a maturoval na piešťanskej jedenásťročnej škole. Štúdium herectva absolvoval na VŠMU v roku 1964. Členom Činohry SND je od roku 1964. Stvárnil desiatky postáv ako herec na javisku Činohry SND, televízii a filme. Od roku 1979 zastával funkciu umeleckého šéfa činohry SND. V roku 1990 sa vzdal funkcie umeleckého šéfa a popri hereckej profesii sa venoval najmä pedagogickej činnosti na VŠMU. K tomu istému postu len pod titulom riaditeľ činohry SND sa vrátil v roku 1997. V októbri 2005 požiadal o uvoľnenie z funkcie. Venoval sa aj pedagogickej práci spočiatku ako pedagóg a v rokoch 1996 – 2002 ako dekan Činohernej a bábkarskej fakulty VŠMU v Bratislave.

V roku 2008 Jurajovi Slezáčkovi udelilo piešťanské mestské zastupiteľstvo Čestné občianstvo mesta Piešťany za vynikajúce tvorivé výsledky v oblasti divadelného a filmového umenia a šírenie dobrého mena mesta Piešťany.

V Piešťanoch ste sa ním mohli stretávať v ulynulých rokoch pomerne často, keďže tu trávil značnú časť svojho voľného času. V roku 2014 mu diagnostikovali rakovinový nádor v ústach a od tej doby sa jeho zdravotný stav postupne zhoršoval.

Reklama

-red- Zdroj: wikipedia.org Foto: th

Populárne články